Přišel mi dopis z Kanady

No a v dopise stálo něco jakože „jór aplikejšn has bín eprůft„, což v překladu znamená, že jsou ze mě v Kanadě celý hyn a tudíž mám dveře do Kanady otevřený. Byl jsem dojat. Zhruba tak, jako jakoukoliv missku dojme titul miss nebo Karla Gotta 36. ocenění zlatý slavík v řadě. Malý krok pro lidstvo (v Kanadě už byl každej), ale velký skok pro Kudrnáče.

Řádně jsem tu šťastnou novinku oslavil. Samozřejmě po svým-mlčky, čuměním do zdi s hubou dokořán. V hlavě panika, co se asi takhle dělá, když vám napíšou, že můžete přijet do Kanady a dostanete šanci strávit tam rok. Ten večer jsem už nedělal vůbec nic.

Plánovaný odlet v září. Letět na zimu do Kanady je skvělý nápad pokud:

  1. jste vášnivým (není podmínkou) milovníkem zimních sportů
  2. Neumíráte na evropskou zimu (tj. plus 8)
  3. máte dostatečné tukové zásoby
  4. jste yetti
  5. Umíte holýma rukama zabít medvěda, vydělat kůži a udělat si z ní kožich včetně pantoflí.

Jelikož nesplňuji ani jedno, proto jsem se rozhodl odletět raději v září, což není v zimě, ale těsně před ní.

Tímto slušně žádám všechny přátele, kamarády, rodinné příslušníky, aby případné svatby, pohřby, oslavy narozenin, úmrtí, čundry a posezení, u kterých se žádá moje účast byly naplánovány před mým odletem.

Jakmile odletím na všechny z vás zapomenu, jelikož budu za velkou louží, v zemi zalitý sluncem a javorovým sirupem, kde je všecko možný, víc demokracie. Samý milý usměvavý lidi, lepší hokej, hezčí holky, chutnější nealko, svoboda zdarma a bez práce. Krajinky bez kůrovce, žádný bezdomovci, žádnej plast, žádný problémy. Prostě ráj, kde by chtěl žít každý. A v týhle zemi dychtivě čekají zrovna na lidi jako jsem já, aby nás mohli přijmout s otevřenou náručí, dát nám bezva placenej džob, kde se nepředřeme.
Za pár týdnu po příletu vysvobodím princeznu ze spárů Justina Biebra, dostanu jí za manželku, k tomu půl Kanady a kanadský občanství jako bonus. Dream life. Toliko, aby bylo sarkasmu učiněno za dost.

Teď už zbývá vybrat místo kam letět, což není tak lehký (obzvlášť když trpíte rozhodovací paralýzou). Následně koupit letenku, zaplatit pojistku, sehnat práci. Sepsat seznam míst, který chcete vidět/zažít, což se mi zdá naprosto nemožný při tom, co všechno Kanada nabízí. No a nakonec nejdůležitější je se z toho hlavně neposrat. Wow.

Budoucnost je tedy veskrze růžová respektive bílo-červená.

Níže nabízím několik možných scénářů, které se mohou odehrát. Scénáře jsou pouze ilustrativní, beztak to zase nějak dopadne.

 

2 thoughts on “Přišel mi dopis z Kanady

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s