Příběh jablka aneb Nový život pro jabloně

Náhodou jsem na startovači potkal projekt „Nový život pro jabloně“, který jsem se rozhodnul podpořit. Co mě vedlo k tomu nasypat prachy někomu naprosto cizímu? Do projektu, kterej odlehčí mojí penežence a navíc ze mě přes noc neudělá ani boháče? Odpověď zní: Jablko!

Dnešní úvaha bude o penězích, nadšencích, který DOBROVOLNĚ dělají věci bez nároku na odměnu, protože chtějí změnit k lepšímu něco kolem sebe, doma v naší zemi.
A taky to bude o jablku jako symbolu.

Proč je pro mě jablko výjimečný?

Nikdy jsem neměl moc peněz, což je divný, protože jsem učebnicovej příklad kolenovrta. Lakomá Barka hadr. Asi i proto jsem udělal z peněz příčinu všeho zla na světě.
Válek, hladu, nenávisti a závisti mezi lidma, chamtivosti atp… Tahle myšlenka mě držela poměrně dlouho.
Pak jsem potkal člověka, se kterým jsem stál doslova nad propastí  a tenhle člověk mi začal otevírat oči, nejen co se týče prachů, za což budu vděčnej na doživotí (ano, do konce života). Názorně mi předvedl, že když máte prachy neznamená to automaticky, že jste zloděj, zasranej kapitalista, šejdíř, případně kokot (promiň babi za sprostý slova). Díky tomu jsem pochopil, že peníze nejsou špatný ani dobrý. Záleží na tom jakým způsobem je používáte.

Jednoho dne jsme se bavili o finančních darech a tehdy jsem poprvé uslyšel větu, kterou si pamatuju dodnes: „Když ty peníze mám, proč je neposunout dál….

A jak to souvisí s jablkem? Když jsme se spolu poprvé setkali, jedl jsem jabko (ne mobil, ale normálně to ovoce). Jasně někdo si může říct, že je to ptákovina. Stejně tak pro mě mohl být symbol batoh, protože jsem ho měl zrovna na zádech. Já si prostě vybral jabko. Protože jabko je symbol od pradávna.
Třeba když Jobsovi spadlo jabko na palici a objevil gravitaci. Nebo to byl Newton, kterej díky tomu založil Apple? Já vám nevím. Každopádně jablko je všude – Eva a Vašek taky byli vyhnaní z ráje kvůli jablku. Od jistý doby mám prostě k jablkům úplně jinej vztah. Přestalo to být „jen“ ovoce.

Proč zrovna projekt „Nový život pro jabloně“

Na startovači je spousta projektů. Já si vybral tenhle. Jednak kvůli jabku, zadruhý líbí se mi, že projekt dělá mladej (22let!!!) týpek. Je super se přesvědčit, že existujou mladý lidi, který jen neříkají že něco nejde nebo že něco chtějí udělat, ale věnujou něčemu usilí, i když si možná ostatní klepou na čelo jakože proč se na to nevyserou, když z toho nic nemají. Toho kluka vůbec neznám, ale přesto věřím, že do toho dává srdce. Už jen to, že si dal práci a celej ten projekt dal na Startovač… Takový lidi si podle mě zaslouží podporu. Jsou totiž jako žhavý uhlíky. Trošku do nich fouknete a oheň se rozhoří naplno. A takový lidi jsou pro mě inspirací. Nelhostejný. Nezničený pasivitou a bezmocí. Nezasraný myšlenkou, že nic nejde a nic nemá smysl. S chutí dělat něco super pro svoje okolí. Ne v Bangladéši, Africe, Peru ale doma v ČR…

No a tak jsem si řekl, že když už se mám mrdat (obrazně) 10h denně v práci (protože jinak to neumím), tak ať aspoň ty peníze někde pomůžou, nemusím se z těch prachů těšit jen já. A na ten svůj cestovatelskej sen budu holt vydělávat o nějakej ten týden navíc.
Ale co už. Ať tu po nás zůstane taky něco na co se dá koukat a jíst! Za ten pocit mi ty prachy prostě stojí. Koneckonců představte si tu jabloňouvou alej za pár let…

Takže Karle, držím palce a jen tak dál!!

Někdy ovšem jen držet palce nestačí a proto Vás prosím – přidejte se ke mně a přispějte na Nový život pro jabloně. Zbývá už jen pár dní!

A poslední důvod? Jak nejlíp poděkovat a poklonit se Jabloňový panně za šanci na novej život než výsadbou jabloňové aleje? Kruh otevřenej v roce 2016 se uzavře. Ale to už je na jinej příběh…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s