Rumunsko: „Nuda“ v Bukurešti

Sobota. Snídaně v hotelu. Pak hurá na obhlídku města, koupi suvenýrů. Pivo a kolu. A pivo. A kurtosz kolacz. Při bloudění opuštěným centrem města jsme potkali zajímavou personu, která se stala naším chodícím infocentrem. Byl to nějakej Slovák, kterej pracuje v Bukurešti v nějakým call centru. O Bukurešti nám řekl cituji: „Je to hnusný město, Rumuni jsou pošahaný lidi s divnou mentalitou. Viděl jsem tu babu jak sere uprostřed chodníku. Všude jsou hovna a špína. Jediný co tu stojí za něco jsou dobrý peníze a sem tam pohonit nějaký ty Rumunečky. Pivo tu chutná jako chcanky. Nejlepší jsou tu prachy a sem tam nějaká ta Rumunečka. Furt se tu chlastá. Je to divný město. Sere mě to tady a chci vypadnout. Včera se to tu tak krásně vožralo. Už tu dělám dva roky. Stojí to tu za píču.“ Konec citace. Tož tolik pro ty co chtějí do Bukurešti. Třeba pohonit nějakou tu Rumunečku.

Během naší tour jsme se s klukama dohodli, že zůstaneme ještě jednu noc. Pak pojedeme do Banátu kouknout se do jeskyně, z který se dá vyplavat až v Dunaji. Andrei neměl nic proti, takže plán na neděli zněl odjet autem k jeskyním za město Dubova, vlézt do jeskyně a vyplavat v Dunaji.

Odpoledne nám Andrei ukázal město. Co mě zaujalo byla hlavně budova parlamentu, která je prý po Pentagonu druhou největší budovou na světe. Když jsme viděli jak velký to je, ptali jsme se Andreie kolik mají poslanců. Andrei jen sarkasticky odvětil, že poslanců nemají moc, ale každej z nich potřebuje x asistentů a x2 poradců a to je pak třeba velkej barák. V podzemních tunelech parlamentu se prý natáčel Top gear a na prostranství před parlamentem byl obrovskej koncert AC blesk DC, kterej byl dle slov Andreie jeden z  nejlepších koncertů, který kdy viděl.

Další co mě zaujalo byla přehrazená řeka uprostřed města, kterou tehdejší vládce Rumunska jménem  Ceaușescu odklonil pod zem tak hluboko, že nad řekou vede trasa metra, pak silniční tunel a na povrchu je park. No a milá řeka si někde pod tím vším teče a vytýka o pořádnej kus dál. Večer jsme všici skončili v restauraci, kde jsme byli den předtím. Pak balení na hotelu. V neděli kolem devátý vyrážíme směr Banát.

I když byl Bukurešť celkem nezajímavej (subjektivně), odpočinuli jsme si na další dobrodrůžo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s