Rumunsko: 4.den výstup na Moldoveanu

Dnešní cíl je vylézt na Moldoveanu – nejvyšší vrchol Rumunska.

Ráno bylo super. Ironicky. Moc jsem nespal. Alpiňáci se vrtěli a chrápali. Navíc postel nebyla z nejpohodlnějších a venku už dvě hodiny pršelo. Vyrazili jsme jako vždy po alpině, tentokrát pozdějc cca kolem 11h. Počasí standardně hnusný. Čekal nás nejvyšší vrchol Rumunska –Moldoveanu (2544 mnm). Cesta byla klasická v mlze, takže žádný zážitky ani vyhlídky se nekonaly.

image001

Vyrážíme na trek

Zhruba kolem 14h jsme dorazili k přístřešku, kde jsme poobědvali. Přístřešky tu mají celkem fajn. Občas jde o kopule z laminátu nebo zděné chatky. A vždycky se v nich dá spát poměrně v suchu a teple (relativně). Musím se přiznat, že mě těmahle přístřeškama Rumuni mile překvapili.

image002

Sedíme a vaříme jídlo v „přístřešku“

Po obědě, kdy jsme vylezli z přístřešku, mlha začala ustupovat a slunce vylezlo z mraků. Ale jen trochu, abysme se nelekli. Za poslední 4 dny úkaz nevídaný. Všechny nás to nabilo energií a celej tenhle výlet najednou měl větší smysl než jen tahání těžkých báglů a sbírání kilometrů uprostřed mlhy. Byli jsme kousek od Moldoveanu a tak jsme fotili jedna radost. Fotka za fotkou. Údolí, protější hory, mraky, prostě všechno. Cestou k vrcholu se začalo opět mlžit a tak výhled z nejvyššího vrcholu nebyl nic moc. Ale pocit jsme měli božskej. Alespoň já. Radek asi taky, protože konečně mohl vypít plzeňský pivo, který s sebou tahal z ČR. Prý chutnalo daleko líp. Vzhledem k jeho výrazu jsem mu to věřil aniž bych musel pít.

image004

Ráďa líbá vrcholové pivo

image005

Abstinenti se tulí k cedulím

image009

Dva Kudrnáči na vrcholu

Cesta z vrcholu k dalšímu kempu byla nezáživná, plná mlhy jako vždycky. Z údolí pod náma se ozývaly pasoucí se ovce, připadne šumění řeky jinak byl všude boží klid. Protože nám cesta trvala trošku dýl, utábořili jsme se dřív než jsme měli v plánu. Ani nám to moc nevadí.

Po večeři opět vyšlo slunce, takže jsme s Tomášem vytáhli foťáky a rozběhli se fotit krajinky každej z jinýho kopce. Troufám si tvrdit, že fotky máme nádherný. Ba ne to je slabý slovo. Fotky vznikly FANTASTICKÝ!

image007

Kluci pijou slivovici a pivo. Já jen čumím a blaženě se usmívám jako měsíček na hnoji, aspoň tak to tvrdí Radek. Já bych použil Tomášovo slova: „Jsem nadšenej“. I když skoro pořád prší, okamžiky kdy přestane mě dostanou natolik, že prostě nemůžu jinak než tenhle výlet považovat za naprosto bombastickej!!!

image008

Zítra nás hned po ránu čeká stoupání jakože dost a pak do kempu, kde jsme měli původně spát. Máme v plánu vstát v sedm, to jsem zvědav.

V rumunských horách, pod vrcholem Corabiu v cca 2300 m.n.m, jde spát úžasná parta tří magorů. Je úterý 10.7.2018

Další fotky najdete klasicky ve fotogalerii.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s