Jak bylo v Rumunsku, Kudrnáči?

Předem se omlouvám babičce, protože následující souhrn z dovolené bude obsahovat několik sprostých výrazů…

Tři mladí, krásní kluci z Čech plní elánu, ideálů, krásně vystajlovaní a voňaví odjíždějí na dovolenou. Mají precizně vypracovaný plán. Vydávají se s radostí na úžasný trek do rumunských hor. Očekávají nepřekonatelné výhledy do krajiny a slunečné počasí. Přesně jak zobrazují webové stránky cestovních kanceláří. Doma v ČR všechno nasvědčovalo tomu, že dovolená klapne na výbornou, bude bezchybná a naprosto ideální.

Realita byla však trošku odlišná. Začátek byl sice slunečný ale tím to skončilo. V horách kluci strávili sedm dní. Z toho šest a půl dne pršelo. Místo kochání se krajinkama měli co dělat, aby skrz mlhu viděli alespoň špičky vlastních bot v nichž měli po celou dobu rybníky jak v Jižních čechách. Zasmrádli potem, pak načichli vlhkem. Všechno oblečení mokrý. Od nohou se po dvou dnech začal zvedat zelený mrak. Nejdřív zmizely v mlze krajinky. Pak zmizela vůně a nakonec zmizel i styl. Místo zástupu krásných rumunských děvčat byli kluci pronásledovaní jen hejny much, které byly zmatené z toho, jak je možné, že se můžou hýbat tři takhle velké hromady mokrých hoven.

Jako poslední zmizel i plán. Do toho neustále déšť, mokro, smrad. Nohy v hajzlu, záda v hajzlu. Plán v hajzlu. Ideály taktéž.

Jeden by si řekl, že taková dovolená je úplně na hovno. Ne tak my.

Tři kokoti v Rumunsku, 14 dní, 1500 fotek. Pohoří Fagaraš, nejvyšší hora Rumunska. Mlha. Déšť. Kamarád Andrei. Krajani v Banátu. Český vesničky. Pivo, čučorička, hledání mapy obýváku. Limonáda z citronu, kyselý ksichty. Žádnej internet.  Dobrodružství, svoboda a nespočet zážitků.

Všechny tyhle drobnosti pro mě osobně udělaly z týhle dovolený jednu z nejlepších a nejúžasnějších, kterou jsem kdy zažil!!! Střízlivej. Přítomnej.

Hned co všecko zpracuju, začnou se objevovat nový články den po dni. Respektive zhuštěná verze, jinak by to bylo skoro na knihu.

Těšte se!

A nezapomeňte si užít léto a Vaše dovolený. Ať už máte paštika inklusive v Chorvatsku, jezdíte na kolech nebo se jen stěhujete po letech zpátky do ČR (i když je to zrovna Praha).

S láskou

Kudrnáč

DSC00877

Fotka z Moldoveanu-nejvyššího vrcholu Rumunska.

Reklamy

1 thought on “Jak bylo v Rumunsku, Kudrnáči?

  1. InvestigativniPlkar

    No ja bych se tedy dovolil oponovat. Ne ze bych tam byl, tedy ja tam byl, ale bylo to uplne proste jinak. Ja bych rekl, ze ten smrad se uz privezl z Cech, pac tri z trech zminovanych ucastniku zajezdu jsou nekulturni veprici a tudiz to bylo proste super. A ted si du dat cucoricku 😉

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s