Objevil jsem skvělý benefit pro zaměstnance. Je zákazník magor?

Po přečtení následujícího článku budou mít personalisté v rukách novou zbraň k získávání nových, LEPŠÍCH zaměstnanců. Dozvíte se, jak jsem odpověděl na otázku zákazníka, zda si myslím, že je magor. No a představím vám svou novou důležitou práci.

Kudrnáči myslíš si, že jsem magor?

V zetorce na dobu neurčitou došla práce. Celkem mě to mrzelo, protože i když práce byla jak pro robota, lidi tam byli skvělí a tuze jsme se nasmáli. Dokonce za mnou přišel týpek, co se na začátku pořád mračil a měl jsem z něj pocit, že by mi vynadal, i kdybych ze záchodu nosil zlatý vejce. A tenhle chlap se mně poslední den s úsměvem ptá, abych mu popravdě řekl jestli si o něm myslím, že je magor. Chvíli jsem přemýšlel co mu na to říct, přece jen je to “zákazník”. Ale jak se říká náš zákazník, náš pán navíc chtěl pravdu,  a tak jsem mu řek: “Jo myslím si, že jsi magor” a čekal že mě vyhodí. Místo toho se rozesmál a s písničkou Shiny happy people od R.E.M na rtech, odkráčel do kanceláře.
Ještě nekolikrát se vrátil, pořád si zpíval různý písničky a choval se jako magor. A prej jestli umím mluvit i jinak než sarkasticky a že je strašně těžký u mě poznat, kdy jsem sarkastickej a kdy ne. Řekl jsem, že nemám tušení o čem to mluví, což ho ještě víc pobavilo. Asi měl dobrej den. Fascinuje mě jak se lidi dokážou během šesti týdnů změnit. A taky mě fascinuje, že jsem s tou mojí nevymáchanou hubou ještě nedostal přes hubu a ještě jsem se (nejen) díky ní stal dobrovolníkem týdne u All hands.

O nové práci

Zetorka je tedy prozatím pasé, no a tak jsem dostal novou prácu. Místo traktorů, montuju pracovní plošiny. Prakticky to funguje tak, že přijede smontovaná plošina, my jí dáme srdce(baterky), mozek (řídicí jednotku), zkalibrujeme, inženýři od zákazníka nastaví, zkontrolujou životní funkce a posíláme do světa.
Zlé jazyky tvrdí, že oživujeme tady, protože firma tak ušetří na clech nebo na daních než kdyby posílali celej funkční komplet. A že to tak dělá spousta jiných firem. Vůbec nechápu jak někdo může přemýšlet tak negativně. Lidská zloba nezná mezí. Proč by velké firmy chtěly takovým způsobem podvádět. Nebo obcházet zákony, neplatit daně? Vždyť by je spravedlnost dostihla s všichni by byli rychle odsouzení ke spravedlivým trestům. Zákony přece platí pro každého stejně? Je přece jedno jestli jste „obyčejný“ člověk nebo velká společnost. Na spravedlnosti, zákonech a právu přece stojí celá naše společnost. A proto jsme tak blízko na cestě k dokonalosti a máme se tak skvěle.

Firma má pobočku blízko Reichu a s výrobou mají celkem na spěch, protože se přesouvají do Antverp, kde mají asi novější a větší fabriku. Stálí zaměstnanci se tam moc nepředřou, prakticky co hodinu mají placenou hodinovou přestávku. Takže my tam naděláme víc práce oni.

Náš šéf se jmenuje Ahmed. Prý se narodil v Maroku, je to Belgičan. Starší týpek, umí vlámsky, anglicky. Je příjemnej, ochotnej a vstřícnej. Pořád se směje a nic moc neřeší (neznamená nezodpovědnej), pak je tam ještěrkář, kterej se jmenuje taky Ahmed a taky je fajn. Dál s náma dělají dva Italové ale všichni jsou to Belgičani. A všichni jsou příjemný. A nakonec je tam s náma týpek, o kterým nevím nic. Protože, i když mu popřejete dobrej den, tak se na vás podívá způsobem, že si přijdete jako největší vopruzáci na světě. Ani stálí se s ním moc nebaví. Ahmed říká, že týpek je „special guy“, speciální člověk. To se dneska říká. Dřív se takovým lidem říkalo pošuk, ale dneska se takový archaický výrazy nepoužívají. Beztak takové výrazy jen dokazovaly bezbřehou netolerantnost dřívějšího člověka.

No a nakonec s náma dělá dredatej týpek, kterej je jak jinak než příjemnej. Jméno má něco jako Imrich. Je to taky Belgičan. A je taky vysmátej. Je to taková svobodomyslná továrna na pracovní plošiny. Nikdo se nikam nežene, když máte chuť udělat si přestávku, tak si ji uděláte a když jí protáhnete na hodinu, nikdo vám nic neřekne. Kam se hrabe open office – nejúžasnější zaměstnaneckej benefit v ČR.

Práce nám jde pěkně od ruky. V sedě. Nenadřete se a při tom musíte trochu přemýšlet. Čas utíká jak splašenej, takže desetihodinová směna uteče jako nic. Zvlášť stálým zaměstnancům, který jsou v práci jen osm hodin, z toho tak 4h mají přestávku a zbytek času čumí na nás, jak taháme. Dream job.

„Benefit externisty“ a lidi se o práci u vás poperou

Nutno ale uznat, že minimálně náš „šéf“ respektive kontaktní osoba od zákazníka – zmiňovaný Ahmed pracuje taky jako divej. Asi se integroval. Nebo zblbnul. Nic to ale nemění na tom, že mi vzhledem připomíná Usámu bin Ladina. Jo bujná fantazie je holt někdy svině. Italové nám zase nosí vodu. A pořad se na nás smějou. Lidi jsou tu prostě super. Ani se nedivím manažerům továrny, že nechtějí tu báječnou atmosféru narušovat a radši všecko odpracujou sami, případně najmou externisty, aby stihli včas „vyrobit“ plošiny, které si zákazníci objednali. Stravenky a volná pracovní doba je přežitek. Myslím, že by firmy měli uvažovat o „benefitu externisty“. Na každýho stalýho zaměstnance by prostě pracoval 1-2externisti. Noví zaměstnanci, věřící v politiku firmy, by se jen hrnuli. A odbory by ztratily význam. Win win jak říkájí zkušení 18 letí investiční poradci s posledním Iphonem, skvěle padnoucím kostýmem a deskami s rawbio ekokůže.

Dojmy z nové práce

Tahle osazovací práce mě celkem baví, páč je techničtější – používáte třeba šroubovák a různé typy nástavců. Huuuuu, což vystřeluje moje sebevědomí do nepoznaných výšin. Rodičové na mě konečně můžou být pyšní, protože se veškerá jejich energie do mě vložená konečně začíná vyplácet. Montuju americký plošiny v samotném srdci EU, za strašlivý peníze a šéfa mi dělá belgickej Ahmed z Maroka nebo marockej Ahmed z Belgie, to je fuk. Nikdy jsem nevěřil, že to řeknu, ale ta maturita je opravdu k něčemu. Hned jste o level výš.

Celkem jsem tento týden strávil v plošinárně tři dny. Poslední den – o sobotním přesčase se k nám přidali další kolegové, což ze mě udělalo mástra, protože jsem oproti nim měl o dva dny informační náskok a tak jsem se stal jedním ze tří trenérů, kteří nové kolegy zaučovali. Pokaždý když jsem vysvětloval nováčkům, že červenej kabel se připojuje na červenej knoflík, černej kabel na černej knoflík a pak se to utahuje 8 Nm, jsem si říkal „Hej Honzo ty si prostě týpek.“ Kariéra našlápnutá, prachů jak šlupek, zkušenosti ze zahraničí, nejúspěšnější neznámej bloger v ČR. Vrátíš se domů prostě jako král. Obdiv na každým kroku, obletování od ženskejch, chlapů, transgender, hermafroditů i osob s nespecifikovaným pohlavím (abychom nikoho nediskriminovali). Ego se tetelí blahem. Začal se mi rozširovat hrudník, záda se rovnají. V obličejových rysech se obejvují důležitost, přemýšlivost, vážnost, hluboká intelligenc, navíc jsem od prvního dne v plošinárně napočítal každej den o tři fousy víc. Začínám konečně dospívat.. Za vydělaný peníze si můžu koupit bio banány, kterej cestuje přes půl světa z plantáže, kde pracujou děti, ale za lepší fair trade peníze. Taky si kupuju lepší – výběrovou šunkou, která místo zbytků arašídů obsahuje stopy masa.

Ten život prostě stojí za to a chutná po bio banánech.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s