Pátek – testovací den

Pátek 18.5.2018

Pátek byl testovací den. Čemu říkám testovací den? Můj jediný vzor a ideový vůdce František Koudelka pro takový den používal označení „Kritický den.“ Všechno začalo čtvrteční halucinací. A v pátek to pokračovalo…

Od rána jsem se moc nesoustředil, ačkoliv hlava byla pustá. Kdybych byl zamilovanej, tak tu nesoustředěnost chápu a lítám myšlenkama někde jinde… No ale nic. V hlavě to vypadalo jak v opuštěným městečku na divokým západě. Všudypřítomný vedro, těžkej, smrdutej vzduch. Prázdnýma ulicema se prohání vítr, kterej občas přivane typickej chuchvalec trávy, jež se líně převaluje přes ulici. A hodiny, na polorozpadlý kostelní věži, ukazují za pět minut dvanáct už dva roky.

Abych vás uved do problému. Lidskej mozek je skvělej, když je v dobrý náladě. Všecko je zalitý sluncem, můžete měnit svět, jste na světě nejkrásnější, nejchytřejší. Nic není probém. Všici vás mají rádi a vy jste tak nějak spokojený, že žijete. Problémy neexistujou, na všecky se usmíváte. Člověk má pak v návalu euforie tendence si vymýšlet různá předsevzetí a plánovat věci, který se dřív zdály nemožný. Prostě idylka. Jenže pak přijdou dny, kdy je všecko naopak. Nic se nedaří, nejradši byste někoho (ideálně všechny) zabili, lidstvo vám připadá jako banda idiotů, která brzo vymře po jaderný hlavici… Nálada pod bodem mrazu, energie nula a nic se vám nechce. Plány vytvořený ve dnech zalitých sluncem se najednou zdají k ničemu, nesplnitelný kvůli kopci překážek. Prostě VŠECKO je na HOVNO! (promiň babi)
A tyhle sračkoidní (já se fakt omlouvám, babi) dny jsem si tak soukromě pojmenoval jako dny testovací. Den, kdy se otestuje, jestli to myslíte vážně se všema těma vašema plánama, předsevzetíma a cílama, který jste si nakladli ve dnech zalitých sluncem.

Můj konkrétní příklad s běháním. Je pátek. Šéfík není v práci, ve výrobě nic není třeba, takže půjdu brzo domů. Zaběhám si a pak se radostí podělám, že už je zase víkend. Ale tak nějak tahle idea nevyšla úplně stoprocentně.

Protože byl před náma prodlouženej víkend (pondělí bylo v Belgii je volný), znamenalo to ještě větší kolony než obvykle. Nakonec jsem byl rád, když jsem přijel na barák kolem sedmý. A teď mozek velí: „Hej Kudrnáči, jsi tak strašně utahanej. Přece jen musíš být celej den ve střehu. V práci, na silnici. Jsi vzhůru od půl pátý, takže si zasloužíš odměnu. Sedni si v trenkách a nátělníku na gauč, hoď nohy v ponožkách na stůl, vypij pár kuželek belgickýho piva a pusť si nějakej stupidní program. ZASLOUŽÍŠ SI TO!!!! Jo já vím, že bys měl běhat, ale na to se vykašli. Co to je vynechat jeden den. Půjdeš zítra nebo pozejtří… Jsi unavenej, venku začíná pršet, stmívá se…“ Odborníci tohle nazývají termínem racionalizace. Prostě váš mozek servíruje omluvy, proč se vykašlat na věci, který se vám dělat nechtějí.

No a takhle do vás ta kurva hučí. Vlastní mozek vás sabotuje. A teď co? Ano zasloužím si odpočinek, protože…dosaďte si racionální důvod… A v tom je právě ten test. Protože podle mýho názoru je jednodušší dělat všecko, když se vám daří, ale opravdovej test zda věříte v to, co děláte, přijde v den, kdy se nedaří vůbec nic. A tak jsem to taky pojal. Rozhod jsem se postavit vlastní hlavě a vzepřít se! Běh nebyl úplně jednoduchej, ale ta radost, že jsem vyhrál sám nad sebou za tu námahu stála. Navíc jsem přišel na několik věcí, který v příručce pro čtvrtpůlmaratonce, nepíšou a já vám je teď nabízím úplně zadarmo.

a)Sežrat půl tabulky čokolády před vyběhnutím není dobrej nápad. Sice je to rychlá energie, ale když se vám při běhu vrací přes jícen do tlamy, tak ve finále většinu energie z čokolády spotřebujete na udržení čokolády ve vás.

b)pokud běháte v kalhotech, který vám padají už při chůzi vemte si pásek. Není moc pohodlný, když si kalhoty při běhu musíte přidržovat oběma rukama. Navíc budete vypadat jako ťulpas. A nám přece jde o to vypadat kůl, ne?

c)nepouštějte si do uší muziku, která má víc energie než vy. Poběžíte rychlejc než byste měli a dojdou vám baterky.

d)člověk se spotí

Toliko k pátku. Den to nakonec nebyl špatnej, nakonec jsem se totiž stejně svlík do trenek a nátělníku, dal si párek s hořčicí a koukal na TV. Není nad to když dělaté něco co má smysl. Hehe

Kudrnáč

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s