Kudrnáč v Belgii: Nevím co roupama…

Dneska jen krátce. Začal jsem běhat. Dobře byl jsem jednou. To je dobrej začátek.

Pondělí 14.5.2018

Ne že bych snad měl pochybnosti o svý snový postavě kuřete z kfc, ale už mě tak nějak kakalo, že přijdu z práce vyšťavenej jako mrtvola, udělám si večeři, která nestojí za nic. Pak svačinu, která stojí za dva nice, vyplním byrokratický tabulky, kouknu na seznam proti komu mí drazí spoluobčané protestujou tentokrát a jdu spát… A takhle každej den.

A tak jsem si řekl, že dneska udělám něco jinak ať není život takové stereotypní.
Celkem k tomu nahrálo, že jsem skončil v práci normálně a nestál v kolonách jak tydyt.
Takže běhaní aneb další věc, co mě bude stresovat, že jí po práci nestíhám. Hehe.

Někteří lidé tvrdí, že k běhu nepotřebujete nic a tak je to sport dostupný všem. Podle hesla důvěřuj, ale prověřuj jsem vlez na internet a ukázalo, že abych moh vůbec vyběhnout měl bych si koupit vybavení, bez kterýho pravděpodobně běhat nelze. Třeba běžecké boty, běžecký dres, běžecký baťůžek s camel bagem, běžecká sluchátka, chytrý (běžecký) telefon s běžeckou aplikací na monitoring všemožných běžeckých věcí, případně chytré ale běžecké hodinky. A trenéra. Připravený jsem opět jako vždycky (vůbec), takže jsem se s pocitem frustrace, že ani v běhu nikdy nebudu dobrý, páč nemám správné běžecké vybavení, rozhodl vyběhnout jako to kdysi dělával praděd Kopčem s přítelem Veverčákem a další lovci mamutů…

Trasu jsem si vybral narychlo. A ne moc dlouhou, protože prý když s něčím začínáte, měli byste postupně, aby jste nebyli ve stresu a frustrovaní, že stanovený cíl nedáváte… V knížce Konec prokrastinace tomu říkají tuším porcování slona…nebo tak nějak. Slon tam byl určitě.

Trasa byla zvolená perfektně. Skoro. Musím se přiznat, že jsem ten první běh po dvaceti letech nečekal tak jednoduchej… Je vidět, že běhaní na tramvaj během nezkrotného mládí mi něco dalo. Asi třikrát jsem se zastavil, abych zjistil jestli běžím dobře (a popad dech). První zastávka byla u hřbitova. Trasu kolem hřbitova jsem zvolil záměrně, přece jen člověk už není nejmladší, do toho běhá po dlouhý době, takže kdyby bylo třeba tak ať se mnou pozůstalí nemají starosti. No nakonec jsem chytil dech a opět vyrazil. Kromě hřbitova jsem běžel kolem pastviny plný krav, který na mě posměšně koukaly. Asi si říkaly co jsem za vola.

Celou dobu jsem si musel dávat pozor na správný dýchání, jistý krok, došlapy, synchronizaci rukou a nohou. Prostě takový ty věci, který kdyby Kopčem hlídal, tak nechytí ani mamuta, protože by se musel soustředit víc na správnou techniku běhu než chytání žvance. Veverčák příjde o kámoše a Štorch o knihu.

Za estetickou stránku běhu bych si dal tak 1bod za snahu o křečovitý úsměv, když jsem se totiž díval na svůj stín, můj běh vypadal jako rychlejší chůze zombie s prostřelenou nohou. Těsně ke konci mi zbývala poslední polní cesta. Zhejčkanej z českých polních cest, čekal jsem něco jako dvoumetrovou štěrkovou cestu. Belgická polní cesta rovná se zarostlá cestička, po který se v chodí jen v případě nouze. Rovná taky moc nebyla, takže jsem si málem dvakrát vyvrknul kotník. Jak říkám trasa byla zvolená skvěle!

Když jsem konečně doběh k baráku, vyflusanej, zpocenej, téměř na pokraji smrti, kouknul jsem se kolik mám v nohách. Pak se o mě pokusily mrákoty. Uběhnul jsem téměř celej půl maraton. Pokud bych měl být víc přesný jednalo se o celou pětinu půlmaratonu.

Možná se tu najde nějakej chytrolín (třeba Kopčem), že to není nic moc na to, že jsem mladý chlapec 14let po vyučení. Ale jak říkají motivační weby a knihy. Záleží na úhlu pohledu. Prostě přede mnou leží nekonečný prostor pro zlepšení.

A nebo další věc, na kterou se brzo vykašlu!

Dodatek z 16.5.2018

Dokázal jsem to zopakovat a ještě jsem si prodloužil trasu. óooosome jak by řekli emeričani

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s