Kudrnáč v Belgii: Bude 5.května konec světa (pokusníčku)?

Byl jsem navštívit místní maloobchodníky, abych získal vzorky typického beglického žvance. A existuje pravděpodobnost, že nastane čas se s pokusníčkem pomalu loučit. 5. května se možná ztratím, tak že mě nikdo nenajde. Prostě KK – Konec Kudrnáče. Přihlásil jsem se totiž na nějakej ten týmbylding.


Pondělí 30.4.18.

V práci je poměrně uvolněná atmosféra, protože je po víkendu a hned zítra je Svátek práce, kterej se z  neznámejch důvodů neslaví prací, ale volnem. No fuj. Díky uvolněné atmosféře a taky tomu, že už začínám třetí tejden. Rozuměj všici si zvykli na můj blbej smysl pro humor, nastal čas posunout vzájemné vztahy s místním obyvatelstvem o štok vejš na 1A. Začal jsem se učit dač (nikoliv dojč). Výsledek? Do oběda jsem uměl dobrej den, dobrou chuť a krásný pracovní den. Výsledek večer? Zase nula. Hehe. Nicméně mi přijde fajn, když umíte z místní řeči aspoň něco. Lidi to potěší a hned se na vás koukají jinak, když vidí, že se snažíte k nim mít blíž. A když jde o vašeho zákazníka, tím líp pro vás. Obrušuje to hrany. Je to prostě legranda.

No ale stala se mi další zajímavá příhoda. V práci ke mně přišel starší týpek a ptal se mě lámanou angličtinou plus rukama a nohama, zda si může půjčit paleťák. Potud nic zajímavýho. No a najednou jako že odkud jsem. Říkám, že z ČR. Chvíli na mě kouká a tak mu říkám „Praha“, na to se chytne každej. Až to budí podezření, že ČR=Praha. Tenhle týpek mě ale překvapil, když mi řekl: „Knedlík“ a „Jaroslav Hašek, Švejk“. Cítil jsem se jako hrdobec. Pozoruju, že lidi když vidí někoho novýho, tak mají tendence aspoň se zeptat odkud člověk je. Plus přidat něco, co z daný země sami znají (pro ČR typicky pivo a Praha). Je to strašně fajn, když vidíte cizince, jak se snaží vzpomenout na to, co z vaší země zná a jakou mu udělá radost, když mu rozumíte.

Odpoledne jsem chtěl „kolegovi“ říct, že mu přeju pěkný volno. Ale nemoh jsem si vzpomenout, jak se řekne volnej den. Místo toho jsem bezděčně řekl „kurva“. Týpek se začal smát, připlet se k tomu ještě ještěrkář a začala diskuze o tom co to znamená slovo kurva, pak jsme se dostali k Osvětimi, načež se ještěrkář (tak v mým věku) ukázal jako znalec přes koncentráky a Polsko. Hrozně jsme se nasmáli. Ne teda koncentrákům.

Na závěr jsem teda popřál pěknej volnej den v holandštině (nebo jsem se o to aspoň snažil), na oplátku jsem dostal odpověď: „Have a nice kurva day“. Nic člověka nepotěší víc než když vám někdo popřeje pěknej kurevskej den. Jak říkám lidi tady jsou milý.

Průzkum bojem, ehm žrádlem

Po práci jsem se vydal na průzkum pekárny a masny, který jsem objevil o víkendu. V pekárně jsem si koupil chleba pomocí lámanýho přečtení nápisu na cedulce u chleba. Pak jsem pokračoval anglicky, zda ho můžu dostat nakrájenej, k tomu jsem přidal pantomimické naznačení, co že vlastně chci a zaplatil. Je to taková hra Activity v reálu. Paní byla milá a stará. Nevím, jestli víc stará nebo víc milá, ale to je fuk. Tmavej 800g chleba stál 2,20Eur, což je ranec. Ale chutná skvěle. Ne zas tak skvěle jako chleba u nás doma (mluvím o chlebu, ne o 30kg šumavy za 2,90Kč v akci). Krom toho, že tu mají pekárny (Belgie není taková díra), tak tu dokonce mají chlebomaty. Prostě automat, kde místo coly koupíte chleba. Dneska se dá udělat automat úplně na všecko. Kůl jak říkají Emeričani.

Z pekárny hurá do masny. Chvíli jsem slintal za výlohou, a když byly moje boty promočený od slin, vyrazil jsem dovnitř. Tentokrát byl uvnitř mladší chlap, u kterýho se dala předpokládat angličtina. No a tak jsem spustil, že bych si dal 100g Royal Salami. Ne, že bych na něj měl takoovu chuť, ale byla to jediná uzenina, která se dala vyslovit bez zlomení jazyka. Royal Salami je prakticky českej poličan (viz. úvodní foto). Vzhledově. Chutově výbornej. Cenově je to večeře pro dva za kilo salámu(cca 20Eur/kg). Když jsem viděl, že 100g je tak pět koleček, řekl jsem ať přihodí ještě deset deka.  No co co. Zkusit to musím. Mojí ctěnou sestru zajímalo, co se tady tak jí a jistí lidé tvrdí, že bych na cestách měl zkusit všecko (bylo to tak, že jo Nikol?) a tak jsem šel na průzkum. Takže drahá sestřičko, jí se tu drahej poličan a drahej chleba. Plus hranolky, ale o těch poreferuju až budu mít za sebou multikulty výlet se Sárou a její skupinou. Počítám totiž, že po výletě se půjdeme nadlábnout. A když ne, tak se přežeru sám.

Proč malý obchody? Zaprvý je to určitá podpora místních. Za druhý navážete s místníma kontakt, když k nim budete chodit pravidelně, což je fajn. Za třetí třeba se dostane i na nějakou podpultovku. Dřív bylo běžný, že lidi měli svýho pekaře, řezníka, doktora, kata, šaška a jiné… Dneska máme každej svojí pípající samoobslužnou pokladnu.

Blíží se konec Kudrnáče?

Na závěr bych chtěl napsat, že jsem se přihlásil na nějakej ten týmbylding. Přihlášky byly sice uzavřený, páč se o tom týmbyldingu ví už nějakej ten pátek před tím, než jsem přijel, ale zkusil jsem to a uvidíme, zda bude volno. O čem to budování týmu bude? Hehe to je na tom to nejvtipnější. Něco na způsob geocachingu/někdo naopak tvrdí, že dostaneme GPS a budeme se muset někam dostat, což je bomba. Kdo zná mě nebo můj orientační smysl ten ví, že dojde k něčemu velkýmu-ANO ke ztracení někde v Belgii. Bože!! V Belgii jsem se ještě neztratil. Jsem tak vzrušen. Bude to legranda! A to nejlepší na konec. Když se mi nějakým zázrakem podaří najít cíl včas, zbydou na mě snad nějaký palačinky. To je čelendž, Kudrnáči.

Ale pro jistotu: kdyby se tu do 14 dnů od 5.5.2018 neobjevil žádnej článek, volejte Kožaka, Clusoa nebo Sherlocka Holmese (ale toho pravýho, ne nějakýho holywoodskýho přicmrndu)!

Rád jsem vás všechny poznal…

A nezapomeňte

Have a nice kurva day to all!

4 thoughts on “Kudrnáč v Belgii: Bude 5.května konec světa (pokusníčku)?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s