Cesta do Belgie a první dojmy

Zítra to bude týden, co jsem v Belgii. Je na čase k tomu zaujmout nějaké stanovisko.


Cesta a ubytování

Po cestě k tramvaji jsem na silnici našel pětikilo, den začal fajn. Pak nastaly komplikace. Při čekání na tramvaj, asi 40 minut od odjezdu, napsali z Flixbusu, že můj bus bude opožděn o 25 minut, což znamenalo, že bych nestihnul sraz a můj nástup do práce by se oddálil o týden. Což by taky byla tragedie. Nakonec mě zachránil student agency, kterej naštěstí jel. Bohužel nemám internet v mobilu a tak jsem si nemohl zrušit rezervaci u flixbusu. Na můj mailový dotaz, zda by to šlo zrušit i jinak, který jsem poslal už ze Studenta mi bylo mimojiné sděleno následující cituji:

„V případech, když nemáte připojení k internetu, můžete poprosit někoho kdo má k dispozici internet, aby pro Vás stornoval jízdenku.“

Přišel jsem o cca 70Kč. A to jen kvůli mé laxnosti a neschopnosti improvizace, kdy jsem v neděli v půl sedmý ráno, v liduprázdných ulicích Plzně nepoprosil nikoho s internetem o storno jízdenky u Flixbusu. Místo toho jsem se jako blbec staral zajistit si jinou dopravu, abych se do práce dostal včas. Hňup. Ale jasně podmínky jsou jasně danyý. Když nemáš internet je to tvůj problém. Aspoň, že ten sraz jsem stihnul, ale bylo to jen tak tak.

Do Belgie jelo několik aut a dodávek. V naší kromě mě jeli tři chlapy a dvě holky.
Podle nových genderových pravidel bych měl spíš napsat celkem šest osob nespecifikovaného pohlaví, národnosti, věku atd..
Cesta normálně zabere něco kolem 9h, kvůli zácpám se prodloužila a my přijeli cca po 12 hodinách. Chvíli jsem se s holkama bavil o dobrovolnický práci a hned jsem jim přeposlal informaci o All Hands and Hearts, tak že přej na to kouknou.

Pořád mě hrozně bere, že někam vyjedete a pak se s tím chlubíte ještě skoro rok po tom. Ale proč ne, když lidi hledají informace a já je mám, nevidím důvod nechávat si je pro sebe. Krom toho se spalo a padaly narážky na Plzeňáky. Zřejmě nějakej přijímací rituál. Asi. Jinak jsem taky nasával poznámky o práci, firmě, lidech v ní apod.

Barák je prej strašnej, nic tam nefunguje, v místě nejsou obchody, lítají tam komáři a smrdí to kolem hnojem. Asi se čekalo, že vyskočím z auta a poběžím domů.
Vzpomněl jsem si na plesnivou koupelnu v Aguas Calientes a v duchu jsem se smál, že horší to nebude. Připadal jsem si trochu jako ve Výměně manželek.
Co mě na cestě štvalo, byly Antverpy. Totálně ucpaný a prej je to tak každej den.

Barák a lidi

Přijeli jsme do malý řiťky, kousek od Gentu. Všude kolem farmy, louky a pole. Koně.
Když jsem místo pobytu viděl, hned mě napadlo, jak bych atmosféru tady mohl popsat jedním slovem. A okamžitě mě napadlo slovo: hahahahahaha. Jsem nadšen.
Barák je super. Před domem betonový parkoviště, venku stolek a tři plastový židle. To, co vidíte nahoře je foto domu z roku 2009. Moc se to tu nezměnilo.

V takovýmhle domě bych chtěl každopádně bydlet celej zbytek života. Má atmosféru.
Dvě patra. V horní části jsou pokoje, v dolní pak kuchyně, dvě koupelny, obývák a technická místnost. Všecko funguje. A co „nefunguje“ není nic co bych už jinde neviděl.
Kapající kohoutek, občas protékající hajzl. A banda týpků.

Představte si život na intru, kde místo uhrovitejch studentíčků bydlí týpci po třicítce.
Spí se po dvou. Někdy sem jezdí za prací i páry, což se mě netýká. Jsem rád, že dokážu spárovat ponožky. Nikde žádný rodiče, učitelé. Nic. Bude to tu punk. Kdybych uměl psát, tak o lidech tady napíšu knihu.
Abyste si pod tím mohli představit něco konkrétního, ocitoval bych kolegu, kterej na mě působí jako takovej flegmatickej bohém.
Říká mi: “Já na týhle práci mám rád, že makám a pak třetinu roku můžu být doma.“
A co děláš o tom volnu. Jezdíš někam?“, ptám se. „To pak pořád chlastám.

Než jsem šel spát, byl jsem pozván na panáka. Načež jsem odvětil, že nepiju.
No tak aspoň jointa. Nehulím, sorry. Asi tu budu za toho šprta.
No a takhle my si tady žijeme. Prostě super!:)

Příští článek bude o práci a po práci i o legraci.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s