Fotky: NP Cajas a Cuenca

Jak jsem slíbil, dopňuju ještě pár bílých míst z Ekvádoru. Tentokrát NP Cajas a Cuenca.

V Cuence jsem se tentokrát ubytoval v jiným hostelu. Starej barák, kousek od centra. Podlahy vrzaly, dveře skřípaly ale ten hostel byl boží. Navíc ho vede Ekvádorec, kterej má za přítelkyni Češku. Chvíli při snídani jsem se s ní bavil, zjistil jsem že v hostelu mají první výtah, kterej byl v Cuence zprovozněn. Hostel byl parádní. Až na pomalej net, když v hostelu bylo hodně lidí. Teplá voda a vůbec hotel měl atmosféru. A nebyl drahej cca 9dolarů se snídaní.

Chvíli jsem se coural po Cuence, našel jsem výbornou pekárnu, kde měli výborný pečivo plněný skořicí a pak taky „koblihy“ s vanilkou, sypaný kokosem… Oj to jsem si pojídal. Vyrazil jsem na místní trh. A taky podél řeky. Je super když máte řeku uprostřed města a kolem ní se můžete válet skoro jak prase v žitě.

Další den jsem vyrazil s francouzským párem do Cajasu. Resp.potkali jsme se na nádraží a pak teprve zjistili, že bydlíme ve stejným hotelu. Měl jsem naplánováno několik tras, ale vzhledem k nešťastný souhře náhod-byl jsem línej vstát a autobusy nejezdily tak často jak jsem si myslel, dorazili jsme do Cajasu kolem 11. Národní park má „otvíračku“ do 16.30. U správy parku jsme se zaregistrovali (vhodný pokud se ztrácíte jako já), dáma nám představila park, řekla že jsou zde značený trasy a je jich celkem 8. Pak nám řekla, že vzhledem k našemu příjezdu budeme mít čas akorát na špacír kolem Laguny Toreadora spojenou s trasou Garcia Moreno. V NP Cajas je přes 200 jezer, jezírek a loužiček, takže je na co koukat. Celkem trasa zabrala oproti avizovaným čtyřem hodinám, hodiny pouze necelé tři a bylo vystaráno. A to jsme prosím měli pauzu na svačinu a několik desítek pauz na focení. Několik fotek níže. NP Cajas je nádhernej.
Hory, jezera, les. Potoky. Všecko na co si vzpomenete. Plno jednodenních treků a taky pár vícedenních. Bohužel jsem se nemohl zdržet déle a tak jsem absolvoval jen výše zmíněnou procházku zeleným Cajasem. Příští článek bude o mém pobytu v džungli. Bububu.

Fotky Cajas

Fotky z Cuency

Článek o prvním pobytu v Cuence

Zdroj vlajky: http://www.statnivlajky.cz/ekvador

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s