All Hands: Slavná ČR

Následující řádky shrnují několik dní do jednoho článku. Protože jak mi bylo řečeno mám selektivní paměť, takže spoustu věcí zapomínám. Selektivní paměť je nové slovní spojení. Dřív se prostě řekli, že jste mamlas, kterej si nic nepamatuje.

Takže prvně musím prohlásit, že Česká Republika se stala terčem posměchu, anžto ji nějakej škrabalek v nějakým anglickým blesku označil jako nejnezdravější stát na světě. Samozřejmě, že si mě ostatní dobírali, že prej jím moc sladkého, zmrzliny a čokoládu, ale já na jejich posměch nedbal. Dopil jsem svý pivo, típnul cigáro, zabalil čabajku do novin a šel do pokoje. Stejně jsem si chtěl cestou vyzvednout škvarky z lednice. Poštuchování trvalo den, pak se lidi vrátili k tradičnímu tématu „Trump je idiot“.

V pondělí jsem se rozhodl promluvit na ranní poradě. Důvod byl ten, že jsme v pátek zapomněli hlasovat kdo bude dobrovolníkem týdne a já už nechtěl strašit lidi mojí fotkou. No a tak jsem navrhnul rovnou jméno. Chlápek co jsem ho navrhnul-Tristan je starší, živí se sezónníma pracema. Naposled pracoval jako řidič autobusu na Aljašce. Je takovej tichej. Nenápadndej, ale dělá pro všechny tolik práce a mě přišlo, že to všichni berou jako samozřejmost, což není pravda. Tristan každý ráno vaří velkej hrnec kafe pro všecky. Mění vodu v lavorech na nádobí, což někteří nedělají ani když je voda spíš bahno. Posledně strávil půl soboty mytím nádobí po lidech, který celej pátek pařili a v sobotu ráno se vypařili na víkend do Ekvádoru nebo do Tambogrande (opět pařit). Po návratu nikdo nepoděkoval. Mě to přišlo líto. Tenhle chlápek je vzor nezištnosti. Něco jako člověk v pozadí, kterýho nikdo nezná, ale je nejdůležitější persona za všech. A při tom jsou to hrdinové. Neuvěřitelně obětaví lidi, kteří nečekají žádný slova díků ani pochvaly a metály a prostě dělají. Chtěl jsem napsat, že jsem nikoho takovýho nikdy předtím nepotkal. Ale pak jsem si uvědomil, že dva takovýhle lidi jsem měl před očima celej život. Jde o mojí babičku a mamku. Takže mami, babi pro mě budete navždycky dobrovolníci týdne VY. Po zbytek života!!!

NJ ale u All Hands to vyhrál Tristan. Měl jsem drobnou obavu jak se postaví k mýmu návrhu udělat z Tristana dobrovolníka týdne zaměstnanci z All Hands, ale než jsem dořekl Tristan. Všici začali tleskat ještě než kdokoliv další stihl něco říct a tak se z Tristana stal dobrovolník týdne. Byl jsem hrdej, že to tomu chlapíkovi dali. Nikdo si to víc nezaslouží než ON!

Zbývaly poslední dny do dovolený, práce odsýpala. Dělali jsme rampu k záchodkům. Rampu místo schodiště, aby hajzlíky byly bezbariérový. Což obnášelo udělat obezdívku, dovnitř nasypat bordel, zakončit to pískem, udusat a naskládat cihly jako poslední vrstvu. Pak zase udusat. Během této práce jsem došel k zásadnímu zjištění a to, že než ja usadím na místo jednu cihlu, zkušený Peruánec stihne udělat celou zeď. Nakonec jsem taky zjistil proč ty kluci tak makají. Ne že by chtěli, ale ona ta malta při těch 40ti stupních celkem rychle schne. Byl jsem frustrovaný a tak jsem radši vyrazil ručně míchat maltu v kolečku. To mi šlo líp. Vedoucí nám dělala holka z Francie jménem Maud. Mám tu holku celkem rád, je mi sympatická. Ale to je tak všechno. Ne maminko, Francouzku domů taky nepřivedu. Občas je to s ní těžký. Chcete jí pomoc, ale ona se hned načepýří, prohlásí že je silná nezávislá žena a pere se sama. Svět už nepotřebuje gentlemany (opravdu o sobě chceš říct, že jsi gentleman Honzo? No ty si komik) Naštěstí teď už si přestala myslet, že jsem mačo jenž opovrhuje ženskýma a tak si řekne o pomoc, když potřebuje. Po obezdění jsme všecko zapnili hlínou a pískem, poslední vrstva cihel a všecko jsme upěchovali. Pak se začalo kolem obezdívky vršit bednění. Aby se to všecko následně mohlo zalít betonem. Jak to skončilo nevím, páč jsem odjel na dovolenou. Zní to divně co. Dovolená na dovolený. Každopádně po každým měsíci musíte opustit základnu na čtyři dny. Abyste si jako odpočinuli. Byl jsem za „dovču“ rád, ale o tom zase někdy příště.

Páček shledáček!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s