All Hands: Souhrn za poslední dny…

Takže žhavé novinky. Začíná tu být vážně žhavo, protože podle místních začíná nejteplejší část roku. Jestli jsme tu měli 40 stupňů občas tak je prý budeme mít každej den. Někdy tu prý bývá i 48. Vždycky jsem si říkal jak nesnáším zimu, ale teď by mi tolik nevadilo mít peruánský zimní teploty (25 stupňů). Teploty mě tady vysilujou víc než práce. Poslední dny jsem si připadal jak hadrovej panák a tak jsem se dnes (24.9.) nechal dobrovolně napsat na rajony. Dopoledne jsem trávil úklidem a odpoledne jsem prospal. Zajímavý je, že když jsem se zmínil, že se tak nějak necítím, spousta lidí mi nabízela všelijaký prášky. Je to od ostatních milý, stejně tak když se mi během pauzy na oběd ptá 25lidí jestli se cítím líp. Nicméně mi přijde šílenost, když se většině lidí vybaví není mu dobře =potřebuje tabletu. To už fakt nejsem schopný se obejít bez prášků?

I když jsem původně dovolenou nechtěl, teď se na ní těším. Ještě nevím kam pojedu ale vidím to zase na pláž. Nicméně změním město, protože Mancora je party místo a já si chci odfrknout. Je zvláštní napsat, že si potřebuju odpočinout, i když tu zdánlivě nic nedělám, ale být zavřenej 6tydnů s těma samýma lidma (víceméně) na jednom místě, kde se dá jít na dvě tři místa, je to prostě vysilující. Do toho ještě slunce… Proč já to vůbec dělám?! Že jsem radši nezůstal v tý klimatizovaný kanceláři s  na okolní fabriky…

Práce na škole zvesela pokračují. Jedna budova už má hotový vnější stěny, osazuje se elektrika. Na druhý (větší) se dneska už taky obejvily kusy stěny. Termín dokončení prací se nám posunul na 26.října. Ale znáte to už Napoleon říkal, že situace se na staveništi mění každým okamžikem. Lidi přijíždí a odjíždí. Jedna novinka – vytvořila se tu menší skupinka cvičenců, kteří se ke přidali k mému cvičení. Zatím jsme měli jednu lekci, druhá měla být dnes ale protože jsem ve stavu vyčerpaných, tak lekce dneska nebyla. Ostatní to samozřejmě brali jako volnej den. No ale i tak bratr sokol Tyrš by na mě byl hrdej. Cvičím už víc jak měsíc. Dokonce mi bylo i několikrát řečeno, že prý vypadám dobře. Hehe musím se smát. Smích mě ovšem přechází, když si na stavbě lidi myslí, že když cvičím měl bych tahat těžký věci. To je pak Heyyy Jan, úsměv a následně něco jako mohl bys zvednout, podržet, přenést…

Dostal jsem pár typů na místa v Ekvádoru, taky mi bylo řečeno ať si hlídám bágl v nočním buse, páč kolegovi byl z báglu odcizen noťas. No ale já jako prosťáček z ČR mám v batohu prd. Jediný co by mě mrzelo jsou fotky, kterých mám přes 2000 a samozřejmě jsou nezálohovaný, protože bych musel strávit 100 světelných let nahravaním fotek na internet. Pak jen foťák a mobil, kterej je ovšem tak starej, že by ho nechtěl ani zloděj. Vlastně ještě karty do bankomatu. Bylo by celkem zajímavý dostat se do situace, kdy nemám prachy a jsem uprostřed země, kde umím sotva pozdravit, říct kladivo a být bez peněz. Pro tyto případy mám ovšem plán-začnu zpívat. To by bylo aby mi lidi nezaplatili za to abych přestal.

V sobotu máme volno stejně tak i v neděli, což znamená že budu mít spoustu času na rekonvalescenci. Těsně před dokončením projektu v Puerta Pulache se otvírá další projekt v Peru. Hádáte správně nepojedu tam. Čas přesunout se na sever. V Ekvádoru je prý chladněji a prší tam, což je povzbudivý zvlášť když jsem někde nechal/ztratil/byla mi ukradená pláštěnka, kterou jsem vůbec nepoužil. Ale nevadí když bude hodně pršet zavřu se do nějakýho hostelu a budu zase stlát postele. Hlavní cíl v Ekvádoru je ovšem jinej-najít nějakou čokoplantáž, nechat se zaměstnat jako dělník a potajmu užírat čokoládu dokud neprasknu.

Mějte se všichni dobře! Opatrujte se a buďte zdrávi!

 

1 thought on “All Hands: Souhrn za poslední dny…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s