25.9.2017 All Hands: Davová psychóza

Volnej den u All Hands. Jelikož jsem měl pouze dva hrníčky koly s rumem, byl jsem skoro první kdo vstal. Měl jsem tudíž spoustu času na úkoly, který jsem si předsevzal. Šlo hlavně o cvičení, praní špinavého prádla (nejen před volbama) a uveřejnění článků.


Zbytek dne jsem se jen tak procházel po okolí. Andrei mi ukázal jedno poměrně klidný místo s výhledem na jezero. Je tam klid a nikdo tam nechodí, protože je to do kopce. Není tam stín a tak není chlastání piva tak zajímavý jako u rybníka Krajáče (jezero). Z čehož můžete těžit, když chcete být chvíli sám. A já z toho taky těžil. Po odpočinku jsem se vydal na oběd a zpátky na základnu rozčesat dredy, kterých mám plnou hlavu (krom jiného). Přidala se ke mně holka, která přijela nedávno jmenuje se Gosia a hádejte odkud je? Hádáte správně je z Polska. No tak jsem se dvě  hodiny česal, ona půl hodiny prala špinavý prádlo (i když mají v Polsku po volbách) a povídali jsme si. Nic zajímavýho pro čtenáře.

A teď k tý davový psychóze. Odpoledne se vrátili alfa samci z koupačky u jezera. Alfa samci jsem je nazval, protože je to prostě skupina chlapů (kluků), který mají svůj uzavřenej klub. Něco jako když vlítnete na střední jako prvák a už se nemůžete dočkat až budete ve čtvrťáku kdy na vás všici budou pohlížet s respektem. Pro lidi postižený vojnou-jsou to prostě mazáci.

No a tyhle kluci si mě takhle zavolali a začali mi promlouvat do duše, že jsem dobrej a dobrovolník týdne a že prý umím lidi motivovat k práci a prostě mě všelijak opěvovali. No a nakonec z nich vypadlo, že bych měl jít dělat team leadera (vedoucího týmu), protože jsem prostě dobrej. Snažil jsem se jim vysvětlit svý argumenty proč to není práce pro mě. Zněly mi celkem logicky. Jedním z argumentů bylo mimojiné to, že vedoucích máme skoro víc než dobrovolníků atp… Jenže víte jaký to je když mluvíte s opilýma lidma. Je to s nima těžký pořád si vedou svojí. Musí se jim ale nechat, že i mazáci měli pádný argumenty. No nakonec jsme skončili na tom, že zvážím účast na poradě vedoucích, který se musíte zúčastnit když chcete být vedoucí týmu. Důležitý je slovíčko CHCETE. Já nechci. A navíc víte jak to chodí s mazákama. Nejdřív vás chválí a pak vám začnou brát svačiny od maminky, kapesný od tatínka a tak… Je to divný protože touhle davovou psychózou (uděláme z něj vedoucího) trpěli i lidi z vedení v Huarmey. Musím zjistit jestli se neděje něco se sluncem. Pokud nejsou erekce na slunci, budu muset zavolat domů ať mi mamka zase začne dělat svačiny…

Davová psychóza pokračovala i v pondělí. Když za mnou přišel Ben a říká mi:“tak jsem slyšel, že z tebe udělali konečně vedoucího“. A smál se od ucha k uchu. Co jsem mu na to měl říct? No poslal jsem ho do prdele. A smál jsem se od ucha k uchu jakbysmet. Tuze jsme se nasmáli. Pak za mnou přišel týpek co tu dělá něco jako hlavního stavbyvedoucího či jak to nazvat a ptal se mě jak dlouho tu hodlám zůstat (vedoucí týmů jsou většinou lidi, který zůstávají delší dobu). Odpověděl jsem mu, že jsem prodloužil a zůstávám do konce. Řekl jen „cool“. Dostal jsem strach, že se taky zmíní o vedoucím, protože on rozhoduje kdo stojí za to a kdo ne (a prý koho trefí ten stojí za to) a tak jsem nadhodil menší džouk ptajíc se ho jak dlouho tu hodlá zůstat on. Rozesmál se a odpověděl, že jsem „fucking idiot“. Kdyby někdo nerozuměl tak mezi chlapama se prostě neříká hej ty si vtipnej nebo já tě mám rád. Mezi chlapama se mluví chlapsky, takže když o vás nějakej chlap prohlásí, že jste „fucking idiot“, v ČR například: „ty si debil“, je to chlapský vyjádření obdivu. Pozor nefunguje to v případě, když píglujete nějakou ženskou, najednou se objeví v pokoji cizí chlap (cizí pro vás) a prohlásí o vás, že jste „fucking idiot“. Je třeba umět rozlišovat, kdy se máte cítit počten a kdy je lepší skočit z balkónu a doufat, že nejste výš než ve prvním patře.

Den běžel jak po másle. Od vrtání mě bolí svaly. „svaly“. Přemýšlím, že přehodím zítřejší trénink. Když už jsme u těch mých tréninků. Chtějí se ke mně přidat další dva kluci. To by znamenalo dva kluci a jedna holka. Je celkem vtipný, že já gaučák „nachytal“ tři lidi na cvičení. Ale víte jak to je. Každej je hrr a když dojde na lámání činek všici vyměknou. Uvidíme zítra. Mimochodem jeden z kluků je Francouz. To není tak zajímavý. Zajímavý je, že má knírek a pořád si ho  mne mezi ukazovákem a palcem. Když s ním sedím u stolu, přijdu si jako ve francouzským filmu. Dobře to taky není zajímavý, ale měl jsem nutkavou potřebu to zmínit.

A když už jsme u těch Frantíků byl tu jeden. Jmenoval se Matheu. Byl to takovej mlaďas a furt kouřil. Když jsem se pohyboval někde poblíž něj bylo to zase jako ve válečným filmu. Vždycky jsem za ním viděl kulisy zákopů, my dva v nich dřepíme. Potkali jsme se v Anglii a teď čekáme na útok fašistů. On chce vyhrát pro Francii a já pro Československo. Asi už tu mám taky halucinace.

Jinak přijelo nových sedm nebo osm lidí. Přibývá frantíků. Zase se množíme. Dál jsem se dozvěděl, že se plánuje slavnostní otvíračka školy. Termín finiše je stanoven (předběžně na 26.10.2017). Jsem vzrušen. Myšleno jako že se těším. Hrozně mě bere, že jsem prodloužil.

Od 4.10. mám dovolenou. Po každým odpracovaným měsíci u All Hands máte nárok na 4dny volna, což je super. Až budu milionář s vlastní firmou zavedu něco podobnýho jako bonus pro zaměstnance. I když je mi jasný, že žádnej můj budoucí zaměstnanec tuhle výhodu chtít nebude, protože bude svojí práci prostě milovat.

2 thoughts on “25.9.2017 All Hands: Davová psychóza

 1. Franta Banik

  Hezky to clanek. Ale nesedi mi tam par veci:
  1. Cviceni a ty? Nemyslis cvicenim treba jako ze rano vstanes z postele a to je vse? Pak bych to chapal 😀
  2. Hlasim se do tve firmy na pozici delta samce (na alfu uz sem moc starej 😛
  3. Jakej tam maj rum?

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s