7.9.2017 jsme na suchu

Dneska jsme se dozvěděli, že nám budou v pravidelných intervalech vypínat vodu. 6dní poteče, 15 dní ne ale všecko je ještě v jednání. Aby toho nebylo málo v pondělí má přijet banda zaměstnanců z nějaký firmy, která sponzoruje All Hands. Zajímalo by mě zda ty lidi přijedou dobrovolně nebo to bylo asi takhle: Ty, ty a ty pojedete dobrovolničit. Je to samozřejmě dobrovolný, ale když nepojedete tak vám sebereme vánoční prémie… Budou tu týden tak snad nám tu vodu nevypnou zrovna příští týden.

Když už jsme u tý vody. Povážlivě jí ubývá i v řece. Hladina je nižší o cca 40cm než když jsem přijel. Každej den tu máme 40tky. A podle místních je tohle teprve začátek. Sucho je taky jedním z důvodů proč budeme dostávat vodu na příděly. Náš zdroj totiž sdílíme s několika dalšíma konunitama a dostat se musí na všecky.

Díky tomuhle opatření jsem zjistil, že na mytí vlasů mi stačí dva kýble vody a ne deset van jako v ČR.

Jinak jsme dokončili budovu, zvanou Ikea school. Což je prostě montovanej barák All inclusive takže čistě teoreticky stačí všecko sestavit. No jenže jak jsme se přesvědčili občas bylo třeba vrtat. Není se co divit, když barák ležel v nějakým přístřešku rok a půl aniž by na něj kdo sáhnul. No ale my jsme to dali. Stálo nás to sil, ale nakonec se povedlo ve spolupráci s místníma. Druhej den se ukázalo, že peruánský pomocníci jaksi opomněli, že když má dům dveře bylo by taky dobrý kdyby šly zavírat. Ale my to spravíme…

8.9.

Dneska se makalo na první budově. Máme střechu. Zítra se bude celej den betonovat, takže zábava. Dostal jsem takovou debilní práci kdy musíte dva armovací dráty spojit k sobě malým drátkem takže drátek utáhnete klestěma kolem dvou drátů. Myslel jsem že s tím šlehnu. Byl jsem frustrovanej. Naštěstí jsem byl vystřídan. Takže armáda kurev a jiných vybraných slov, který čekaly až otevřu pusu, zůstala nevypuštěna. Už asi týden jsem unavenej jako blázen. Ani ne tak fyzicky jako spíš psychicky. Můj plán na rozšíření mého pobytu u All Hands se hroutí, cítím že je třeba mojí tlustou řiť přesunout jinam.

Omlouvam se za pozdni aktualizace, ale posledni misto, ktery melo internet v teto bohem zapomenute visce, je nyni bez internetu. takze tak…

Zaroven se pratelsky pripominam vsem, kteri chteji mit alespon financni podil na skole v Puerta Pulache – coz je misto o kterem ted ctete – prispet muzete zde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s