23.-26.8.2017 All Hands: Události posledních dní.

Od našeho odjezdu se událo na škole spousta věcí. Byly nainstalovaný nosníky, příčníky a jiný íky. Všecko zalitý do betonu. Od návratu jsem moc času při stavbě školy nestrávil. Dostal jsem totiž příležitost, která se opakuje možná jednou za život a taková šance se nezahazuje. Mým úkolem na posledních pár dní je postavit hajzlíky. Možná se smějete, ale nakonec musíte uznat že hajzl je nejdůležitější místnost kdekoliv. Schválně co vás napadne, když se vám něco nepovede? Nevím jak vás, ale mě napadne jako první věta:“já se na to vyseru“. Prostě hajzly musí být. A tak jsme se toho chopili s kolegou Alekem. Vykopat díru nám zabralo 3h, což se dá považovat za úžasný.

O den později máme rošt, při jehož stavbě jsme uplatnili znalosti získané během naší anabáze v Techu. A nejčkonc nás dělí zhruba den od slavnostního otevření. Záchody budou jen prosté kadibudky. Místo stěn bude igelit a taky nás s Alekem napadlo pár zábavných vychytávek. Např umístění papíru s propiskou na „dveře“ a jeho využití  jako chatovací prostor s přáteli… Dále piškvorky, který budete moc hrát s lidma co užívali toaletu před váma. Lodě hraný s kolegou na vedlejší toaletě. No prostě bude to cool hajzl.

Práce na škole jinak pokračuje v nastaveném tempu. Pokusím se sehnat pár fotek. Septik je vybetonován..prostě legrace.

Co se týče nějakých dalších záležitostí. Nějak jsem se tady uved jako místní kašpar. Každej ze mě má srandu, což je naprosto vzrušující. Většina zábavných situací plyne z toho, že asi blbě slyším. Jo headbanging na koncertech s hlavou u repráků si vybírá svou daň. Našel jsem si tady „do páru“ Španělku se kterou se neustále „hádáme“ a všecky to strašně  baví. Včetně nás. S touhle holkou je sranda. Bohužel musím přiznat, že poslední slovo má vždycky ona. Hehe.

Dál je tu holka jménem Kat, která se normálně živí jako osobní trenérka. Dal jsem se s ní do řeči a začal jsem pod jejím dozorem lehce cvičit. Pro normálního chlapa by to byl spíš strečink, ale mě ta půlhodina s Kat strašně zničí. Ale stejně mě to bere. Co jsem u All Hands, trochu jsem zesílil. A nemusel jsem za cvičení utrácet ani korunu. Ba ne kecám. Koupil jsem Kat pivo. Prostě jen vozíte kolečka s hlínou, kopete hrobečky, házíte lopatou, někomu pomáháte a najedou zjistíte, že na ruce vidíte něco co by se dalo nazvat náznakem bicepsu.

V neděli (27.8.) jsem se pokusil udělat s holkou jménem Sarah, přezdívanou Scotty (je ze Skotska), česnečku. Bohužel jsem neodhadnul poměr vody a palic a česnečka byla spíš vodovka. Ale nevadí. Příště.Nakonec jsme měli jen talíř, protože kolega si myslel, že naše česnečka jsou zbytky z předchozího dne a vylil nám polívku do kanálu. Nicméně všecko co tu dělám mě tak nějak učí. Scotty mě učila spoustu nových anglických slov. Je to tu taková škola hrou. Chtěli byste vědět jaký nejužitečnější slovo jsem se naučil při vaření česnečky? Průjem. Ano průjem tu má skoro každej takže se tohle slovo řadí mezi nejužívanější na základně. Kdo má prášky na srajdu a nebo tmavou čokoládu ten je tu velevážená osoba.

Na příští volno jsme se domluvili s Alekem (to je týpek, co se mnou staví hajzly) že si pronajmeme motorku a pojedeme někam na výlet jako dva teplouši hehe. No ale vážně chci se pokusit naučit řídit motorku, protože jsem to shledal užitečným. No a Alek to umí a tak se podělíme o náklady. Snad nebudu tak tupej a naučím se řídit ty peruánský vehikly brzo. Pokud to ovšem vyjde. Den před volným dnem se tu většinou pije a o volným dni většinou střízlivý (jo je to tu stejný jako v Huarmey a vůbec všude jinde) a nebo zase pije. Mimochodem stala se mi tu příhoda, že jsem se decentně cinknul. Původní plán byl koupit kolu a rum ve čtyřech lidech a vypít to tak nějak společně. Bohužel většina lidí měla průjem (já říkal že je to užitečný slovo) a tak jsem po půlce flašky zjistil, že rum sdílím jen já se sebou. Postupem času jaksi došla kola, ale rumu měl každej na rozdávání a tak jsme docvakli pár dalších lahví. Seděli jsme u ohně do rána do čtyř. Nakonec jsme zůstali u ohně pouze já a moje hádací kamarádka ze Španělska, jenž uslnula. Jo asi jsem nudnej. No celá akce dopadla tak, že jsem jí vzbudil počkal až se dokutálí to pokoje. Vzal jsem spacák a karimatku a šel si lehnout pod širák. Z hvězd jsem měl prdlacku, páč jsem byl ve vteřině tuhej. Mimochodem peruánskej rum je strašlivej. Ale když potřebujete nakrmit opici, dá se pracovat i s peruánským rumem.

Volnej den stál za prd. Vstával jsem po třech hodinách spánku, anžto jsem byl pozván na palačinky(na který jsem si přispěl).Palačinky tlustý 1cm. S kakaovým mlíkem, nutelou (peruánskou) a jahodovým kompotem. Byla to super změna.

Během dne jsem si pak přemáchnul trenky a trička. Ale přinutit se k praní špinavého prádla byl nadliskej výkon. Trvalo mi půl dne než jsem se odhodlal. Nakonec to byla zábava. Nechápu co všichni mají proti praní špinavého prádla na veřejnosti. My v All Hands to děláme každej den a nic strašného se neděje.

Tenhle týden každej z mých nových známých odjíždí. Většina lidi z Techa. Včetně mý hádaci sparing partnerky. V pátek tu budu tři týdny. Oproti Huarmey to letí jako blázen. V září tu prý bude spousta lidí, tak jsem na to zvědavej. Můj pobyt je tady do 29.9. ale plánuju tu zůstat do konce. Což je začátek listopadu. Uvidíme jestli mě tu budou ještě chtít.

Toliko události za poslední týden. Omlouvám se jestli to není tak napínavý a dlouhý jako dycky, ale internet je tu… No však to znáte…

1 thought on “23.-26.8.2017 All Hands: Události posledních dní.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s