All Hands: Melouch – Jedeme stavet domy

16.8.2017

Rána u All Hands mě fakt moc neberou. Kolikrát jsem si říkal, že vstanu dřív a půjdu běhat nebo něco udělám jinak. Ale je to furt stejný. Ranní „good morning“ ode mě zní ne jako přání dobrýho rána, ale spíš jako posílání lidí do řitě.

Máme rozbitou míchačku opět. Což znamená míchat všecko ručně. Na zemi je deska z papundeklu, na kterou se hází cca 20kg cementu, kýbl písku, dva kýble stěrku a hektolitry vody. Všecko se to míchá ručně a pak převáží na místo užití. Chvíli jsme míchali a když bylo dost šlo se recyklovat (rozuměj pálit). Pálili jsme jen papír a pytle od cementu i tak to zabralo 2h. Někteří mí kolegové to shledávali jako nudný, ale já mám oheň prostě rád, takže jsem nakonec pálil sám. A vyplatilo se. Našel jsem deset solů. Takže asi můj první opravdovej přivýdělek v Peru. Při pálení jsem sbíral plasty do pytlů, aby nelítaly všude kolem a tak… Nedělám si naději, že by je snad někdo recykloval, spíš je zase vyhodí někde jako my včera.

Po pálení čarodějnic oběd a rozlučka s Richardem. To je ten týpek, co se mnou stavěl v Huarmey „rampy“. Bylo mi líto, že odjíždí což není nic divnýho. Je mi líto každýho z Huarmey, kdo odjíždí. Po obědě měla přijet opravená míchačka. Ale znáte to, když řeknou Peruánci nějakej termín připočítejte k tomu 2-3dny a máte den, kdy se dočkáte. Takže opět ruční míchání. Mezitím přijelo auto s cihlama na kadibudky, takže jsme je skládali z auta na zem. Použili jsme nejmodernější dopravník v Peru zvanej lidskej řetěz. Pak jsme dostali na starost rozházet obrovskou hromadu písku po okolí. Rozuměj rozhrnout hromadu, aby nepřekážela stavbě. Někteří z toho nebyli nadšení, ale co. Jedna parta celej den instalovala ocelový nosníky na betonový patky. Ben montoval bambusový rozpory ke stěnám v septiku, který se zítra budou oblévat betonem. Bohužel u toho já nebudu.

Důvod je jasnej. Já a dalších cca 10 lidí jedeme pomáhat nějaký organizaci s budováním dočasných domů pro místní. Znamená to mimochodem, že se vyhnu tančení. Bohužel jsem se nevyhnul tréninku, ale snažil jsem se. Už mi to jde líp než taneční akorát ty boky a kroucení prdelí mi moc nejde. Ale nikdo po mně nemůže chtít, abych ztuhlej z 8h šichty kroutil prdelí jako to dělaj černošky v klipech jinejch černochů. Nicméně trénink byla zábava.

Vracíme se ve úterý příští týden. Prý tam mají problémy s nedostatkem vody, takže „koupání“ jen s vlhčenýma ubrouskama a žádný praní. Pro spousta lidí je to noční můra, ale já jsem nadšen. Každej den kdy se nemusím mýt a nikdo mi nemůže říct, že smrdím, protože všici smrdíme, je pro mě jako svátek! Hehe. A najednou čtyři dny? Splněnej sen!!

Po poradě jsem se zúčastnil něčeho jako „jóga“. Nikdy jsem na ničem podobným nebyl, ale myslím si, že tohle byl spíš strečink než jóga. Nicméně pochytil jsem nějaký názvy jako motýl, pozdrav slunci atd… Bohužel tyhle termíny mi nic neříkají a tak jsem byl nucen očumovat ostatní. Přišlo mi to strašně směšný a několikrát jsem vyrušil seanci svým potlačovaným smíchem. Naštěstí jsem si tu vybudoval pověst pošuka, takže můj smích nikoho nenaštval. Hehe já se pokouším o jógu, ale na druhou stranu dneska jí provozuje kdejakej jantar a když někomu řeknete dělám jógu, tak automaticky dostáváte status intelektuála. Hlavně to určitě zabírá u ženských. Hej kotě dělám jógu… Vážně Honzo? Ty jsi tak citlivý a oduševnělý. Vem si mě ty zvíře!! Hehe.

Zbytek večera opět psaní blogu a čučení na hvězdy. Ty mě tady obzvláště berou. Až v Peru jsem poprvý viděl mléčnou dráhu. A tady jí vidím každej den, stačí zvednout hlavu. A navíc když koukáte na hvězdy hned je z vás romantik, což je další plus u ženských. Hvězdy a jóga to je double jackpot!! A až dokončím tu povídku ve španělštině… No jestli se nevrátím z Jižní Ameriky jako pracháč obklopenej ženskýma a každej den šňupající kyblík koksu, tak už fakt nevím.

Mějte se všichni dobře!

1 thought on “All Hands: Melouch – Jedeme stavet domy

  1. Nikol

    Udelal jsi velkou chybu. V Nepalu taky trenovali tanecek,hodili ho na net a maji neco kolem 2milionu zhlednuti! Hm????!!!! Ale je mile,ze jsi se na to vykaslal kvuli jine praci a ne kvuli nejakemu zachvatu lenivyho kolene 🙂 a predstava tvych kroutivych boku? Kamo ty se vratis presne tak, jak pises v poslednim odstavci tohohle clanku,i kdyz to bude mozna jen ve tve hlave 😛

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s