All hands: Cihly, žvanění a pingpong

14.8.

Ani tady v Puerta Pulache jsem neutek hajzlům. Takže opět rajóny. A protože jsme strašně napřed oproti plánu tak bylo rozhodnuto, že se bude uklízet pořádně. Sakra zase jsem to schytal. Naštěstí nás bylo na úklid víc než v Huarmey. Opět jsem si vybral, na dobrej start, mytí hajzlů. Nemáme tu WC napojený na vodu, takže máme velkej barel a z toho se nabírá voda do kyblíků. No takže se musí ještě doplňovat voda do barelu. I když je na dveřích napsáno doplňujte vodu, mám pocit, že na to každej sere. Doslova. (promiň babi). Ale taky si myslím, že splachování kyblíkem je známka panku.

V týmu jsem byl s holkou jménem Julie, která přijela se mnou ve stejnej deb a je z juesej. Moc milá holka (v tomto případě je to ironie). Pořád mluví. Není to ani noc mluvení jako spíš tlachání nebo možná už dosáhla hodnoty „bohapustý žvanění“. Naštěstí dělala v jiným baráku než já, což mě zachránilo od migrény.

Po obědě jsme se loučili s lidma co odjížděli pryč. Zábavný bylo, když mi pár lidí, který jsem znal dva dny řeklo že jsou rádi, že mě poznali, protože o mě šly zábavný pověsti. Na mojí odpověď, že dotyčná (nezametací Lucy) jsem dostal odpověď, že o mě nemluvila jen ona ale i spousta dalších. Hlavně když se rozkřiklo, že mám přijet zpátky. Většina lidí z Huarmey byla nadšená. Nevím proč jsou všici tak nadšený, ale potěšilo mě to.

Jakmile skončila rozlučka, myslel jsem se, že půjdu na plac ale ukázalo se, že je třeba dodělat septik (díru na lejna) a tak jsem se toho chopil. Fekálie mě začínají bavit, začínám se bát. Sotva jsem však vlez do díry odvolali to, že já a Julie pojedeme do Las Lomas s odpadkama a místo toho přivezeme 2×25 pytlů cementu. No bezva!

Odpadky tady asi nikdo nevyváží a tak si dovedete představit jakej smrad se vzdouvá nad hromadou pytlů po týdnu kdy na ně svítí slunce. Přičemž v pytlích je všecko od zbytků jídla až po použitej hajlz papír (v Peru se toaleťák většinou hází do odpadkových košů vedle mísy). No takže naházet všechen ten smrad na korbu toyoty hilux a hurá s bordelem a pak pro cement.

Asi po pěti minutách jsem začal litovat, že jsem si nesednul na ty odpadky. Julie totiž pořád žvanila až se mi z toho srolovaly uši. Aby povídala aspoň něco užitečnýho ptal jsem se jí na španělský slovíčka, když jsem něčemu nerozuměl. Cesta do Las Lomas zabrala asi 50 minut.

Pokud jde o odpadky myslel jsem, že pojedeme někam do sběrného dvora. No ale chyba lávky. Jeli jsme kousek za město a tam uprostřed ničeho jsme ten bordel vysypali. Rvalo mi srdce, když jsem viděl, že si místní takhle serou do hnízda. Všude se válely odpadky a vypadalo to, že je tam vozí všichni. Na mojí otázku co se s tím děje pak se mi dostalo odpovědi, že to někdo vyzvedává a odváží někam jinam. Podle vypálených míst jsem ale usoudil, že spíš recyklujou odpadky žehem. Blbý je že kolem týhle skládky neměli ani plot, takže obaly a jiný ptákoviny vesele lítají kilometry daleko. Radši nemyslet.

Těšil jsem se jak pojedeme pro cement jenže to jsme jeli zařídit tohle a tamto, kupovat vejce. Dali jsme si zmrzku. Peruánci nám koupili něco jako chleba byla to jen sladká placka, ale se skořicí, takže výborná. Chro chro. Nakonec jsme pro cement jeli až po další hodině cestování. Naložili jsme 25pytlů (každej cca 43kg) a jeli zpět na základnu. Celou cestu jsem sledoval mojí emerickou kolegyni jak z auta mává dětem a místním skrz otevřený okno auta. Přišlo mi to směsný. Julie bohužel nepřestala žvanit ani při nakládání ani při cestě zpět na základnu. Druhý kolo cementu se naštěstí nekonalo, protože byl konec směny. Jestli existuje nějakej Perun tak mě zachránil od díry v hlavě.

Po práci tradičně řeka a porada. Na poradě jsme se dozvěděli, že lidi z Puerta Pulache slaví výročí a tak by byli rádi, kdybychom se toho zúčastnili. Tyhle akce s komunitou jsou prý super. Bohužel se ukázalo, že nebudeme jen diváci, ale aktivní účastníci celý show. V češtině to znamená, že se budeme muset naučit nějakej údajně jednoduchej peruánskej tanec a tančit s místníma. Prý to bude zábava. Vzpomněl jsem si jak jsem si minulej rok koupil oblek do tanečních a po měsíci se na taneční vykašlal kvůli nedostatku talentu (mýho, ne ostatních). Aby jsme se tanečkům nemohli vyhnout, budou nás přepočítávat, aby se ukázalo zda někdo nechybí. Vymýšlím jak se na to vykašlat. Zatím mě napadlo nechat si zlomit nohu bouracím kladivem, předstírat záchvat šílenství a nebo spáchat sebevraždu. Minimálně třetí řešení by vyřešilo milion dalších“starostí“ s mým životem. Ale nechme se překvapit.

Po poradě praní špinavého prádla. Jo dokonce i já jsem se nechal strhnout k praní špinavého prádla před volbama.

Večer turnaj v ping pongu. Zase jsem se nechal přemluvit a zúčastnil se. Zjišťuju, že někdy není těžký mě přemluvit. V turnaji jsem vypad v prvním kole, ale na kontě jsem neměl nulu, což je jednoznačný pozitivum. Zbytek zápasu jsem sledoval ostatní. Julie jako vždy žvanila dokonce i při ping pongu. A taky jsem konečně identifikoval osobu, která tak strašně vřeští. Je to taková korpulentní Američanka tuším, že se jmenuje Cayla a to je něco všude je ji slyšet. Místo aby mluvila tak ječí co jí plíce dovolí a že jí už podle velikosti dovolí hodně. To její ječení je protivný a zní trochu jako jódlování. Někdy bych ji něčím nejradši vypnul. Třeba lopatou. Nemyslete si, že jsem nějakej nenávistník, ale když z jedný strany posloucháte Julii, která nepřestává mluvit ani během nádechu a z druhý strany na vás jódluje tohle stvoření to by ruplo i Dalajlamovi…

Po zápase a večerce jsem si sednul s pár lidma k ohni a čuměl do plamenů. Prý když to děláte dlouho, tak se pomočíte. Civěl jsem do ohně přes hodinu a nepomočil se. Možná jsem to ale jen nepoznal, protože jsem měl mokrý trenky z koupačky v řece.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s