Kruh se uzavírá?

Hrdinama dnešního příběhu jsou Gladys a Luis. Gladys je průvodkyně, kterou jsem potkal během Ausangate treku. Luis je týpek co dělá v „mým“ hostelu na recepci. Ne nepůjde o žádnej román. Jen se chci podělit o jeden zážitek.

Gladys jsem potkal během Ausangate treku, o kterým píšu zde. Luis je recepční v hostelu kde jsem stlal postele, o čemž píšu v sérii krásný pokojský.

No a co se vlastně stalo? Luise nebaví jeho práce. Je blbě placená, navíc má zkrácený šichty v blbej čas 14-20.40 takže den je tak divně rozvrácenej. Luis by rád pracoval jako průvodce a časem se zdejchnul do Austrálie. No a jelikož znám Gladys a setkal jsem se s ní v jejím domovským Huarázu, z čehož vzniknul rozhovor, napadlo mě tak nějak přeptat se Gladys zda by o něčem pro Luise nevěděla, když už málem sehnala práci mě (kdybych uměl španělsky). Slovo dalo slovo, Gladys na mojí otázku zda její číslo můžu dát Luisovi, odpověděla kladně a po nějaký době si Luis domluvil s Gladys schůzku.

Tahle příhoda mě bere hrozně moc. Důvod je jasnej. 13000km od domova potkáte naprosto náhodně holku. O pár stovek kilometrů dál potkáte kluka. Všecko se děje naprosto přirozeně. Nic se nikam netlačí, nic nedělám krom toho, že jezdím jako magor sem a tam a bavím se s lidma. Během naprosto obyčejný cesty, kterou podnikám, aby dala něco hlavně mě stojím mezi klukem, co shání práci a holkou co má známý a může pomoct. Já jako most tyhle dva lidi propojím. Naprosto úžasná zkušenost.

Navíc zrovna u týhle příhody mám pocit jako kdybych dopsal knihu. Touhle super událostí dopíšete závěr, zavřete knihu s příběhem, kterej si píšete tři měsíce a jdete psát další bestseller.

Mám dojem, že se uzavřel nějakej kruh. Nemám tušení kolik kruhů ještě budu muset zavřít, ale zažívám zvláštní pocit uspokojení a klid v duši. (ne jako Zákopčaník)

Dodatek: Gladys práci pro Luise neměla. Ale dle Luisovo slov mu schůzka s Gladys pomohla ujasnit si životní priority. A že prý mi moc děkuje.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s