All Hands Peru: Detaily o stavbě školy v Puerta Pulache

Pokud chcete vědět víc o projektu All Hands – Peru Flood recovery, kterého se chystám opět zůčastnit, přečtěte si následující článek. Naleznete v něm přeložené informace o programu přímo od All Hands.


O programu All Hands Peru Flood Recovery:

Základna All Hands se nachází v lokalitě Puerta Pulache, což je zemědělská komunita cca 2h od města Piura na severu Peru, blízko hranice s Ekvádorem.

Úkolem projektu je postavit budovu pro studenty střední školy v Puerta Pulache. Původní budova byla zničena během mohutných dešťů, které Peru letos zasáhly. V současné době 128 studentů navštěvuje dočasně zřízené a ne příliš bezpečné třídy postavené z překližky.

Z důvodů špatné dostupnosti a velké vzdálenosti je komunita v Puerta Pulache velmi často přehlížena místní samosprávou.
Ze strany Puerta Pulache bylo zažádáno o podporu, aby mohla být střední škola opět postavena. Bohužel se vedou spory ohledně toho, zda Puerta Pulache spadá pod okres Las Lomas nebo Tambogrande. Tudíž není zcela jasné kdo by měl dát peníze.

Proto se organizace All Hands rozhodla pomoci právě zde. All Hands disponují týmem zkušených expertů a inženýrů, kteří zajistí že nová střední škola bude postavena podle nejvyšších standartů. Dále All Hands zapojí členy komunity a také proškolí místní pracovníky.

Dobrovolníci, kteří se zúčastní programu v Puerta Pulache budou vykonávat všechny činnosti související se stavbou školy od hloubení a betonování základů až po stavbu sádrokartonových stěn, izolace, výmalby a postavení umývárny.

Bydlení na základně

Základna jsou dva jednopodlalžní domy, kde je celkem 7 pokojů po 3-6ti postelích. Záchod je západního typu, splachování kýblem. Sprcha – kýbl (studená voda).
Dále je k dispozici prádelna, kde si dobrovolnící mohou ručně vyprat. Nejbližší město Las Lomas je 40minut jízdy a není zde zavedena žádná veřejná doprava z Puerta Pulache do Las Lomas.

Co za to? Kromě FANTASTICKÝHO pocitu

Pracuje se 6 dní v týdnu, All Hands zajišťuje tři jídla denně a ubytování.
Oproti jiným dobrovolnickým organizacím nemusí dobrovolnící za účast v programu platit žádné poplatky. Jediné co si dobrovolník hradí je cestovné na a z místa pomoci (tj. např ČR-Peru a zpět) a jídlo v den volna.

Denní náklady, které utratí All Hands za jednoho dobrovolníka jsou cca 25 dolarů. Tato částka zahrnuje ubytování, jídlo, nářadí, naftu atd…

Pokud nám chcete pomoci s náklady, můžete poslat příspěvek skrze mojí osobní dárcovskou stránku. I díky příspěvkům od Vás můžeme v klidu a bez starostí pomáhat tam, kde je to třeba.

Toliko oficiální informace od ALL HANDS:)

1 thought on “All Hands Peru: Detaily o stavbě školy v Puerta Pulache

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s