Krásný pokojský: jak jsem odolal Peruánce. Opravdu vypadám jako zloděj?

Následují dva dny po sobě. Ale dělám za barem a ODOLAL jsem Peruánce. A proč se na mě recepční tváří jako kdybych mu znásilnil manželku? To se dozvíte na konci pořadu.

Ve stlaní postelí. Žádnej pokrok, není o čem psát.Všici víme jak probíhá stlaní postelí ne?:)

4.8.2017

Odpoledne jsem byl ve městě, seděl jsem si takhle na náměstí Plaza de Armas, užíval si letního slunce, lízal zmrku a snažil se utřídit myšlenky. Ano pokud si chcete jen tak v klidu popřemýšlet nejlepší nápad je jít si sednout na hlavní náměstí ve tři hodiny odpoledne.

Lidi se promenádovali kolem fontány, fotili se u ní. Občas zazněl pronikavý zvuk píšťalky, když někdo vlez na trávu u fontány mezi kytky. No a přišla nějaká rodinka…

Součástí tý rodinky byla holka jménem Karmen. A ta se semnou začala bavit. Byla to zábava s mojí španělštinou. Dělá prý v hostelu je jí 21 a má ráda děti. Když jsem zjistil, že pracuje jako recepční ptal jsem se jestli umí anglicky. Jako většina Peruánců v turistických oblastech odpověděla, že jo, pak prohodila dvě slova a byl konec její angličtině. Naštěstí se ptala na jednoduchý otázky, takže jsem jí mohl jednoduše odpovídat „Si“ nebo „no“. Což Karmen nijak neodradilo. Čím míň jsem povídal já, tím víc ona ale nakonec jsem používal i dvouslovný věty se slovesama. Bylo to zábavný. Nakonec se mě zeptala kolik mi je a jestli mám rád děti, že chce hodně dětí a jestli bych nechtěl pracovat u nich v hostelu na recepci, že by mi vařila tři perfektní jídla denně. Pak se přeptala na sourozence, rodinu a tak. Připadal jsem si jak u výslechu(celkem zábavnýho). Vedle nás seděl její tatík, ségra se švagrem a neteře. Všichni se naší debatou strašně bavili.

Když odcházeli, ptala se mě kdy za ní přijdu do hostelu na tu recepci. Lámanou španělštinou jsem jí vysvětlil nebo spíš pokusil se vysvětlit, že jedu na sever do Piury.
Prý že přijede do Čech za mnou až si na to vydělá. Na závěr pozdravila takovým koketním „čau“. Hrozně bych jí přál ať si vydělá na letenku do ČR, ale i když byla celkem příjemná a já domů ještě žádnou Peruánku nepřived, nějak se mi s ní zakládat hnízdečko nechtěl…

Toliko k pátku.

Sobota 5.8. 2017

Po snídani si mě zavolala vedoucí, která včera přijela. A prý jak to tady mám naplánovaný. Říkám že stelu postele. Fajn Roberto ti neříkal nic o baru? Říkal, ale poslední dva dny tam nebylo narváno, resp nikdo tam nebyl. Okei holka co tu byla před tebou byla na baru. Fajn budu tam. Dle mě ale máte drahý pivo. Hmm naši hosti se o to nestarají. Neměl jsem to srdce jí říct, že se hosti nestarají protože si kupujou dvakrát levnější pivo naproti ve večerce.

Hmm takže ode dneška za barem. Udělám jsem pár postelí a začalo mi být blivno (ne z práce). Tak jsem si šel lehnout, předtím jsem ale zašel za Patriciou a říkám jí, že 8h denně/7dní v týdnu je trošku moc za dva chleby s džemem, kakaem, džusem a postel.
Že bych rád vzal nějaký volný dny. Původní dohoda s Robertem zněla stlát postele (4-5h/denně) a občas výpomoc v baru. Což je za výše zmíněný protislužby OK. Dělat za to samý, za dvakrát tolik není OK. Aspoň ne pro mě. Patricia řekla, že ok ať se tolik nedřu. Tak se teda dřít nebudu. Před tím než jsem si šel lehnout nezapomněla mi připomenout, že tu máme ztráty a nálezy, takže kdybych něco našel jako telefon apod ať to přinesu na recepci. Po návratu do pokoje jsem se díval do zrcadla jestli vypadám jako člověk co krade a myslím že…ne. Vůbec mám z toho takovej divnej pocit. Měl jsem z toho jejího chování ke mně celkem nepříjemnej pocit.

Večer za barem jsem umyl sklenice, některý 2x abych měl co dělat. Prodal jsem dvě piva za 16solů a to bylo vše. Nejsvětlejší okamžik večera přišel ve chvíli, kdy jsem se ohnul abych zvednul pytlík, co mi vypad z kapsy a při tom jsem se praštil hlavou o bar. Rozsvítilo se mi tolik, že bych moh osvěcovat celý Peru. Bohužel efekt nevydržel dlouho, takže nějakej dlouhodobější nárůst nadprůměrný inteligence nelze v nejbližších dnech ani týdnech očekávat.

Břichobol je pryč. Zatím. A to znamená, že na mě zase přišly roupy a sežral bych na co přijdu… Mám hlad…

Dodatek z konce šichty.

Prodal jsem dvě piva. Normální cena je 10s/kus. Když si někdo objedná dvě je to za 16s. Takhle mi to řekla Patricia. Večer když jsem odcházel, chtěl po mně její kolega z recepce peníze. Je to ještě jinej týpek než Luis a Roberto. Vysvětloval jsem mu co mi řekla Patricia. Čuměl na mě jako kdybych mu vyvraždil celý stádo bizonů, vypil všecku ohnivou vodu a nakonec znásilnil jeho Pocahontas. Řekl jsem mu ať Patricii zavolá. Volal jí a že prej to nebere. Okei. Řekl jsem mu, že peníze jí dám druhej den sám, moc nadšeně nevypadal. Tenhle člověk má typicky indiánský rysy. Ale kouká opravdu nepříjemně. Hůř než na mně kdy koukala ochranka v obchoďácích. Snad v životě jsem ho neviděl se usmát. Určitě hraje poker. S tím ksichtem musí vyhrát všecko. Kdyby žil Karel May tak o zažaluju, protože na základě jeho Vinnetoua jsem usoudil, že indiáni jsou milý lidi. Tenhle „Vinnetou“ na recepci rozhodně vypadá všelijak jen ne mile. A to jsem jeho Pocahontas opravdu neznásilnil a ohnivý vody za barem jsem se ani nedotkl.
Jak by se asi tvářil, kdybych něco z toho udělal? Radši nevědět.

Nejdřív debata s vedoucí, teď tenhle mrakomor. Vůbec tady necítím moc důvěry vůči mně, takže ač jsem byl na vážkách kdy odjet k All Hands, po dnešním dni kdy se tu na mně dívají jako když je chci připravit o všecky jejich peníze a ještě mi „musí“ připomínat  že cennosti, který někdo zanechal na pokoji se neberou, jsem se rozhod to tady opravdu 9.8. zabalit a odjet k Amikům. Štve mě to, ale když necítím důvěru, nemá smysl tu dál přetrvávat. Nebudu hákovat, kde mi to není příjemný. Kvůli tomu jsem cestovat nezačal.

Čtete články, protože u All Hands pravděpodobně nebude internet. Opravdu ne!

2 thoughts on “Krásný pokojský: jak jsem odolal Peruánce. Opravdu vypadám jako zloděj?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s