Krásný pokojský poprvý v akci

2.8. 2017 stlaní postelí není pro kdejakýho blbečka. Je to práce zodpovědná, důležitá. Vyžaduje trpělivost, pevnou vůli, obrovskej kus odhodlání a sebezapření.

Můj první pracovní den Měl začít v půl desátý. Ale poctivý čtenář tohoto pokusníčku ví, že peruánci drží tzv. akademický čtvrthodinky. Peruánský akademický čtvrhodinky, rozuměj čas je to poslední co je zajímá. Z výše uvedého se můžete dovtípit, že práce začala později až v 11, páč lidem se nechce nějak vstávat a odcházet brzo. Musím říct, že jsem si práci představoval jako Hurvínek válku, co taky může na stlaní postelí být že. Nicméně všecko včetně stlaní postelí má řád. Sundat starý prostěradla, nacpat nový, přesto přehodit přehoz, kterej by u nás byl považovanej za povlak na deku. Na to hodit deku a pak ještě jednu. Na závěr položit polštáře. Na začátek jsem to samozřejmě udělal blbě. Ale nakonec jsem svojí chybu napravil. Do pokojů s manželskýma postelema se navíc dává hajzl papír a ručníky. Ty musí být pěkně složený do trojúhelníku.
Jelikož jsou ručníky dva (od slova pár) dávají se dva trojúhelníky k sobě.
Takže ve výsledku na párečky čeká toaleťák uprostřed kosočtverce z ručníků.

Dokážu si představit jako to vypadá. Přijdete s milou do hostelu, přenesete jí v rukou přes práh a nežně jí položíte na postel vedle ručníkového kosočtverce. No co se děje pak nechám na fantazii čtenáře. Ovšem pro mě to s největší pravděpodobností bude znamenat výměnu povlečení následující den.

Makal jsem cca čtyři hodiny a to jen díky tomu, že ještě nemám cvik, takže jsem pomalej. Navíc v některých pokojích jsou palandy a k těm je přístup jako k penězům (velmi špatněj).

Po po práci jsem si udělal míchaný vejce. Snad poprvý sám v životě, takže pokud se nebudu dlouho ozývat pravděpodobně umírám ve strašlivých bolestech, s krví ve stolici, zmítající se v křečích, se slinou u pusy na lůžku v zemi třetího světa na následky vlastnoručně připravený salmonelózy. Nechte za mě sloužit satanskou mši a na oltáři ať leží kozel, pivo jako křen.

Večer jsem měl být na baru a tak jsem byl. Hehe první zkušenost, kdy jsem stál na druhý straně barikády,i když jen chvilku. Kupodivu si nikdo nechtěl koupit pivo za 75 Kč.
Je to divný, když dvě vteřiny od hostelu je večerka, kde za tu samou cenu seženete piva dvě. A tak jsem hodinu a půl seděl před barem, povídal si s Angličanem, kterej pil pivo (z večerky), po hodině a půl jsem to zabalil a šel si lehnout. Zítra chci vstát dřív, dát si zbylý vejce, aby bylo salmonelóze učiněno za dost a konečně začít něco dělat.
Myšleno třeba vyprat si hadry, koupit si další vejce a tak dál… Bohužel nevím jestli se mi to povede, páč každej den usínám ráno kolem druhý. Asi málo treků.

Na závěr bych rád dodal, že All hands schválili mojí přihlášku, což bylo super rychlý.
Od 11.8. bych měl nastoupit. Zatím se rozmýšlím jestli pojedu nebo zůstanu tady a vyrazím k All Hands dýl.  Ukazuje se, že se škola staví kousek dál od Piury a v oblasti není internet, což by znamenalo být mimo celosvětový dění, maily whatsappy apod. a to by mohlo mít za následek čistou hlavu. Což by samo o sobě bylo fajn jenže… když nemáte internet znamená to, že nemůžete čumět do mobilu a pokud v místě není jiná zábava, tak se pravděpodobně budete muset bavit s lidma tváří v tvář, což je v době elektronický komunikace něco jako „zpátky na stromy“. V 21.století po mně přece nikdo nemůže chtít abych se s lidma bavil tváří v tvář bez čumění do mobilu, případně monitoru.
Hanba by mě fackovala. Připadal bych si jako nějakej old school

2 thoughts on “Krásný pokojský poprvý v akci

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s