Cusco podruhé den 1.

16. 6. 2017

Po probuzení jsme šli do prádelny protože naše ponožky a trička…no je to náročný. Pak do města pro prachy, páč už žádný nezbyly. Vybralo se, vyměnilo a hurá ukázat kámošovi jak to vypadá v centru. Nedlouho po procházce centrem se opět ukázalo, že jsem stále nepoučitelnej bílej jelimanek. Přišel týpek a že mi vyčistí boty. Měl jsem je poměrně zašviháný a tak jsem se ho ptal kolik stojí. Odpověděl „voluntario“, což jsem si vyložil jako že kolik mu dám tolik dostane a později mi to vyložil i Google. Chyba. Hehe Jeníku, Jeníku ty jsi prostě kuře na škubání…

Boty zvenku huj, uvnitř fuj

Týpek čistil boty fakt pečlivě. Mýdlovou vodou, hadrem, černým krémem na boty a pak voskem. A zase hadr, přeleštit. Boty se lesknou jak psí koule to je fakt, možná víc než jako nový. Já jsem v průběhu čištění vesele debatoval s kámošem na téma, že bych dal čističi deset solů ale nemám drobný a tak se bude muset spokojit jen s 5soly… Botky fakt krásný, ale pocitově jsem si připadal jak idiot. Ne za to kolik jsem zaplatil (to jsem si říkal až pak) ale prostě jsem si připadal jako vykořisťovatelská svině ze západní Evropy, která vykořisťuje chudého peruánského dědečka. Pořád si nemůžu zvyknout že je to služba jako třeba holič… No moje pocity se nakonec přelily. Děda mi ukazoval na impregnaci a ptal se jak mluvim španělsky řek jsem mu trošku a on něco s číslem. Jako správnej yes man říkám jen hmm. No a to byl asi zlomovej okamžik, kdy jsem pravděpodobně odkýval cenu. No nebudu vás napínat. Na konci podávám s dobrým úmyslem dědovi dobrovolných pět solů, ale děda že to bude 25s protože impregnace, krém apod. 25solů je, ani se mi to nechce psát, skoro 200kč. No co boty vyčištěný, říct mu že ať mi je zpátky radši zašpiní jsem neuměl a tak jsem vysolil nedobrovolně 25s. Ano já nezaměstnanej kolenovrt jsem.si nechal vyčistit boty skoro za dvě kila. Co dodat? Pocit že jsem vykořisťovatel se změnil na pocit, že jsem vykořisťovanej, ale tak to bývá když si o sobě myslíte že jste zcestovalej hogofogo světák a při tom vám čouhá sláma z bot a smrdíte hnojem.

Co se dělo dál? Na náměstí Plaza de armas měli vysoký školy nějakou slavnost. Průvody. Bylo tam plno lidí v krojích, něco křičeli, trochu tancovali a davy šílely. My chvíli stáli, kámoš natáčel a fotil a pak jsme šli na místní trh na džus k mý oblíbený Shirley (to je ta co džusy připravuje). Těšil jsem se na ní až zase pokecáme (zní to zase světácky co?) no ale nic se nedělo. Shirley na mě sice mávala, ale nepamatovala si mě. Na žal jsem si objednal džus v kombinaci jablka, pomeranče a zázvoru. Byl vynikající. Kámoš si dal mango, ananas a zázvor. Dostali jsme dvě sklenice každej, vypili, zaplatili, kámoš si vyfotil Shirley (nejhezčí holka v Peru co jsem zatím viděl, když teda počítám Peruánky) a šli si po svých.

Na hostelu se ukázalo, že nám vyčistili pokoj a otevřeli okno…páč naše (moje) kožený boty jsou cítit až na recepci. Kámoš chrápe důvodem je kombinace smradu z bot a únava z výšky… Ja píšu blog a co se nestane… Najednou za dveřma slyším dlouhé psssssst. Po několika vteřinách se do pokoje dostává vůně osvěžovače vzduchu. Už i na Peruánce je to moc… Nezabírá to.

Koupili jsme listky do Soraypampy, tzn Salkantay trek podruhy. Vyrazime 18.6. (trosku zmatek s datumama co?)

Vtipny je,ze s kamoskou jsme z Mollepaty do Soraypampy zaplatili 120solaku. A dneska po nas chteli 40. Musim se tomu smat…horkym ironicko sakrastickym smichem…

 

2 thoughts on “Cusco podruhé den 1.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s