Zpět v Cuscu

16. 6. 2017
No tak jsme se dostali opět do Cusca, takže něco jako vítej doma Kudrnáči. Osobně mě Cusco chytlo víc než Arequipa. V Arequipě je podle mě prd. Ale nejsem fanoušek do architektury tak to je možná tím.

Do Cusca jsme vyjížděli včera tj. 15.6.ráno, protože jsme nechytili žádnej večerní spoj.
Jeli jsme s jedinou společností co jela ráno v 7.45. Chtěli po nás abysme byli na místě už v 7.30 asi chtěli vypadat akurátně. No byli jsme na busáku na čas. No a jak to dopadlo? Samozřejmě jsme vyjížděli s 30min zpožděním. Důvodem tentokrát bylo nakládání asi 30beden s vínem. Což já jako několikrát úspěšně vyléčenej alkoholik dokážu pochopit. No nakonec lístek stál pro jednoho jen 25 solaku, tak co bysme chtěli.

Další legrací bylo, že hned po startu k nám do patra přišel muž s koženou brašnou (v Pelíškách to asi tenkrát neklaplo) a měl asi půlhodinovej proslov. Rozuměl jsem mu jen že záchod v buse není na sraní, nemaj se tam házet odpadky a zbytky jídla, zkrátka pouze močit. Po skončení proslovu rozdal všem bonbóny. Bylo to milý. Do tý doby než začal vybírat od každýho jeden sol. Samozřejmě s naší „úroveň já mlufila espanol felmi dobffe“, jsme věděli prd proč mu máme platit ale vzali jsme to jako daň za hrst bonbónů. Navíc platili i místní tudíž jsme usoudili, že nejde o škubání „bílých sejráků“ jak říká kamarád.

Cesta byla nudná. Ani TV nepustili. Po třech hodinách přišel další muž tentokrát s batohem. Začal z něj vytahovat cosi. Nám“naštěstí“ nedal nic. No ale proslov jsme si museli i tak vyslechnout. Díky jeho výborným názorným ukázkam a mojí mizerný španělštině vás můžu v „krátkosti“ seznámit o co šlo.

V pytlíku se nacházel zázrak. Obsahoval tabletu něco jako náš rozpustnej hořčík. A tableta v sobě měla všecko. Aloe vera, peruánský slunce, peruánskou náturu, vitamíny, minerály, omega kyseliny, micelární vodu, krev mladých panen, chlorelu, chlorofyl, svěží vánek And. Na co zdravýho, přírodního si vzpomenete to tam prostě bylo. Navíc vše bez umělých barviv, chemikálií apod. Řekněte si, že to je zázrak ale to je teprve složení a co teprve účinky…

Takže tableta je na kocovinu, akné, nadýmání po těžkým jídle, na zácpu, proti vypadávaní vlasů, lámání nehtů. Spaluje to tuky, odstraňuje stres a únavu. Slunce vás nespálí, jen příjemně opálí dozlatova. Doslova. Nakopne vás to, pomáhá na alzheimera. Na rakovinu, zastavuje Aids. Léčí ebolu, probudí snad i Lenina. Dokonce jedna tabletka dokáže zajistit celosvětovej mír (o tom nemluvil, jen můj dojem). Prostě zázrak. Bohužel krom těch co rozdal gratis, neprodal ani jednu. Jenže to by nebyl Peruánec…

Vytáhnul těžší kalibr. Krém. A byl stejně zázračnej jako tableta. Proti vráskam, stárnutí, popáleninám, na povislý prsa, pindíky. A tak dále. No krém šel na dračku. Musel jsem se smát, když mi došlo, že jsme si asi zaplatili reklamní autobus. Mužů vám říct, že jsem ten krém chtěl okamžitě koupit i s těma tabletama a Peruáncem akorát mi zase zabránila moje neznalost španělštiny. Už ale chápu jak to asi vypadá, když moje babi dostane do schránky letáček s nabídkou návštěvy zámku, večeří, dárkem, dopravou z bytu a to všecko jen když bude poslouchat krásnýho, dvacetiletýho kluka jak ji u řízku ze psa vychvaluje vysavač za super cenu 100tisic.

No toliko k dopravě. Zbytek cesty byl standartní a zpoždění jen hodinka. Našli jsme ubytko a šli spát.

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s