Moje dobrovolničení-legranda, šutry a španělština

7. 6. 2017
17.36

Dnes je středa. Musím si to psát, abych se zase zorientoval v čase a místě. Čtvrtej den práce.

Noc stála za lejno. Doslova. Celou noc jsem totiž strávil na suchým hajzlu. Takže muselo dojít i k úpravě ranního rituálu. V krámu jsem nekoupil jabka ale jen suchej chleba. Pak taky Sublimu. A coca colu. Jo a taky rajčata. A málem bych zapomněl na sýr pro Matiase.

Ráno černej čaj, pár housek, trochu coca coly a šlo se. Práci dneska moc popisovat nebudu, protože jsme prakticky vozili jen kolečka s hlínou. Rubali hlínu a šutry. K tomu jsem naladil nějaký peruánský rádio, kde na můj vkus docela dobře hráli. Aspoň jsem si to myslel než přišel Pablo a řekl lámanou angličtinou, že tohle u nich poslouchají opilý důchodci a přeladil někam jinam. Moc velkej rozdíl jsem v tý muzice nezpozoroval.

Přestože práce byla celkem nuda, stalo se dost zásadních věcí:

1)stal jsem se časomírou, každej se mě ptá kolik je hodin. Možná jsem jedinej kdo tu umí hodiny

2)Čokoládu Sublime jsem začal využívat jako vábničku na Peruánce. Dalo by se říct, že jim nabízím už třetí den čokoládu a hrany se obrušujou. Už se mnou prohodí 17-25 slov za směnu. Což je úspěch.

3) Pablo se mi „vysmál“..prý nechápe jak někdo může vycestovat do cizí země aniž by uměl jazyk. Taky to nechápu. Hlavní je, že se dobře baví(me)

4)sblížil jsem se s Matiasem. Ne žádný zkrocený Peru, neměli jsme sex, ale začal mě tak trošku učit španělsky. Nemám to srdce mu říct, že moje mozková kapacita je uzpůsobená na učení 2-3slovicek denně. A ukázalo se, že s angličtinou na tom taky není tak blbě. Stačí na něj mluvit pomalu.

5)moje učení španělštiny a pohled jelita, když něčemu nerozumím je tu zdrojem všeobecného veselí. Baví mě to. Aspoň je legrace při rubaní těch šutrů.

6)Milo – jeden ze dvou potomků mých hostitelů se ukazuje býti vychcánkem. Nejdřív mě stáhnul o dvě kostky čokolády a pak mi řekl, že jsem kůň a on Seňor a že ho mám vozit. Asi za odměnu, že si ode mě vzal čokoládu. A tak jsem vozil, řehtal a škrabal hlínu kopytem. Milo se bavil. Posléze se ukázalo, že se náramně baví všici. Měl jsem jen strach, aby za mnou nepřišel Pablo, že je taky Seňor.

Odpoledne jsem byl několikrát vyvenčit svojí prdel na WC. Jeden z největších úspěchů je že jsem se naučil říct španělsky toaletní papír. Což je v mém sracím (dámy prominou) období jedno z nejužitečnějších slov, který jsem tu pochytil.

Od Matiase jsem dostal Yerba mate v pytlíku. Pravej dovezenej z Argentiny. Pytlík i Matias. Procvičovali jsme španělštinu a byla fakt zábava jak o dva roky mladší kluk chodí po schodech nahoru a dolů, myje si ruce, říká vám jak se to řekne španělsky a tlemí se jak magor, když se to po něm snažíte opakovat.

Jo málem bych zapomněl. Dneska jsem se nemyl. Venku se zatáhlo a teplota klesla na neuvěřitelných 18 stupňů. Takže jsem zavrh dnešní sprchu. Jara mi to jistě odpustí. Aspoň jí to odradí, kdyby se náhodou o něco chtěla pokusit. Navíc vedle v pokoji má Matiase, tak to může zkusit tam, beztak jí bude víc rozumět v případě požadavků na nějaký speciální sexuální praktiky. Moment ale Matias se dneska taky nemyl… Oj to je smůla.

Jo a ještě na závěr. Dneska jsem zase ukrad Milovi skateboard a jezdil. Už se umím i odrážet a tolik nepadám. A dokonce jsem ani nevlít žádnýmu taxikáři pod kola. To znamená že skóre taxikáři vs. Kudrnáč je 1:1. Asi si skejt koupím domů. Ale moment, byt už nemám. No tak si nic nekoupím.

Když nad tím tak přemýšlím vlastně jsme ještě namontovali něco jako futra a dveře. Takže to nebylo jen takový plácání v bahně…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s