Největší koncetrace smolařů? Hlavák v Praze

Myslíte si, že nejsmutnější místo je hřbitov? Kdepak. Je to hlavní nádraží v Praze. Vysvětlím vám proč. Zároveň se omlouvám, že budu psát jako prase bez formátování apod., ale z důvodu ušetření páteře jsem se rozhod nechat noťas doma. Tudíž píšu z mobilu. A je to očistec.

Posledních pár týdnů se objevuju na hlaváku v Praze poměrně často. Víc než by bylo zdrávo. Ne nejezdím si sem vydělávat jako chlap šlapka… A sleduju tu zajímavej trend. Je tu největší koncetrace smolařů, kterou jsem kdy zažil.

Stačí se postavit kdekoliv na nádraží a čekat. Během chvíle přijde cikán co mu chybí na vlak na Moravu, kde bydlí. Dáte mu dvacku. Pak přijde týpek, kterej byl s kamarádem na dvoudenní akci, je mu trapný žebrat, ale schází jim 17Kč na cestu domů. Zase dvacka. Trhá vám to srdce. Ještě nestihnete zandat poníženku a už u vás stojí další smolař, tentokrát je to chudák ženská co ji nějakej tyran zahýbal, ona ho načapala doma při šuku se svojí nejlepší kámoškou a tak se rozhodla odjet k rodičům do Berouna, ale víte jak to je. Byla tak v šoku, že si nevzala ani peněženku a tak potřebuje ještě pět korun… Máte na krajíčku a tak plačíc vyndáváte desetikorunu. A nevěřícně kroutíte hlavou jak tu krásnou holku, která je zválená a vypadá jako feťáčka, moh nějakej zmrd nechat… Poníženě vám ta holka děkuje, hlasem kterej by jí moh závidět kdejakej kuřák, ale co pláče a tak je jen vyřvaná. Ona děkuje a odchází. Vy si připadáte jako matka Tereza. Sušíte slzy ale to už na vás ve frontě stojí další smolař. Tenhle je podle svých slov jedinej upřímnej a „chlapíku potřeboval bych nějakej drobák na jídlo, dva roky(zadejte libovolnej casovej údaj) jsem pořádně nejed“. No a tak dáváte, rozdáváte, darujete až najednou zjistíte, že vám nezbylo ani na ten váš blbej vlak…

Každou další návštěvou zjišťujete, že jsou ty smolaři pořád smolařema..Mění se jen historky. Destinace kam „potřebuju na lístek“. No stručně srdce neustále pláče, oči furt mokrý. Peněženka se vyprazdňuje…

A tak bych na vás všechny chtěl apelovat. Pokud chcete darovat peníze na dobrý účely, neposílejte je černouškům do Afriky. Stejně ty vaše příspěvky sežerou byrokrati a nebohej Afričanek z toho má prd. Daleko lepší je, když chcete dělat charitu, zajít si na hlavák do Prahy. Hlavně si vemte kapesníky.

 

 

 

2 thoughts on “Největší koncetrace smolařů? Hlavák v Praze

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s