Cesta k Bodamskému jezeru s Flixbusem

Jsem po Moravě. Před „životní cestou“ do Peru. No a jel jsem se podívat k Bodamskému jezeru, anžto tu bydlí můj kamarád, který mě pozval. Kecám sprostě jsem se vetřel. Jako všude a vždycky.

Odjížděl jsem Flixbusem z Prahy hlavního nádraží v úterý v 0.05 přes Mnichov do Friedrichshafenu-příjezd v 9.35. Jaká byla cesta ani nevím, protože jsem chrápal a střízlivěl po zážitcích z Moravy.  No nebudu to protahovat. Vystoupíme v cílový destinaci a víte prd co teď. No naštěstí kousek od nádraží bylo turistický centrum, takže moje první kroky vedly tam. Zeptal jsem se na cestu do Immenstaadu am Bodensee, což byla moje cílová destinace. Slečny mi daly jízdní řád, poradily, kde vyměnit prachy, řekli jsme si „čus“ a já šel kam mě nasměrovaly. Po chvíli jsem dorazil do místní Špárkase vyměnit si peníze. Hehe a byla to legrace. Paní na přepážce se mě zeptala esli u nich mám účet. Ne nemám. Ok. V tom případě bude poplatek za výměnu peněz 10ojro. Fajn. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl vyměnit českej litr, což je nějakejch 37Euro a z toho by mi měli vzít 10 éček za to, že jsem vyměnil šolich… s díky jsem odešel. Maje v kapse 18 euro který jsem vyměnil jako nouzovku v Práglu. Kousek od spořky byl trh, tak jsem si koupi 4jabka, papriku, okurku a dvě housky. No co si budeme povídat. Na to, že vše je denně čerstvé  paprika ani okurka nic moc. U nás v Lidlu seženu chuťově lepší.

DSC00708

No a pak jsem se zase vydal zpět a zamířil k jezeru. Najíst se. Musím se přiznat, že jsem měl dilema jestli dřív jíst, koukat na naprosto a totálně úžasný Alpy nebo na hladinu jezera. No nakonec se to všechno nějak prostřídalo. Když jsem přijížděl pršelo, ale kolem desátý už bylo jasno a slunečno, takže jsem se rozhod vyrazit do Immenstaadu pěšky podél jezera po cyklostezce, což je asi 10km. Cesta byla fajn. Co 500metrů jsem se zastavil a sednul na nějakou lavičku, protože výhledy byly čím dál lepší. Nesčetněkrát jsem se přistih, že klimbám. Strašně divný bylo to, že před 24h sedíte na Moravě ve „vinárně“ a o den pozdějc vám hnáty omývá voda Bodamskýho jezera a do ksichtu pálí slunce odrážející se od zasněžených vrcholků Alp. Opálil jsem se (jak debil). Jedny z prvních lidí, který jsem potkal byly dvě Polky. Asi jsou mi Poláci souzení:)

Batoh je sakra těžkej, naprosto netuším co tam mám. Tahám 20kg a to tam nemám skoro žádnou vodu. Budu muset provést redukci jinak moje Peruánský putování skončí hodně brzo, protože mi praskne páteř.

Ještě Flixbus

Nebyl bych to já kdybych neměl nějakej trabl. Tentorkát s flixbusem. Udělal jsem si u Flixbusu účet, uložil kartu pro placení a jal se koupit jízdenky. No dostal jsem se k části, kde čekáte na potvrzení banky o platbě. Na týhle stránce bylo napsáno, abych nezavíral ani neobnovoval stránku, že celej proces může trvat až pět minut. Trval dvacet. Nakonec jsem dostal informaci, že rezervace neproběhla, peníze mi nebyly strženy a mám to zkusit znova. Zkusil jsem se stejným výsledkem. Nakonec mě osvítil Ganéša s Budhou dohromady, odhlásil jsem se a zkusil rezervaci jako nepřihlášenej uživatel. Samozřejmě to klaplo. Psal jsem na flixbus samozřejmě komunikují jen anglicky a německy. Dorazila mi neuspokojivá odpověď. Dneska jsem definitivně zjistil že mi bylo strženo neoprávněně 1400Kč za rezervace, které neproběhly, takže zase budu muset řešit reklamace. A to jsem teprve v Evropě. V Peru se asi poseru.
Jo a to mi ještě napsali jak jsem byl spokojen. Mám jim napsat, že v autobuse jsem musel močit do asi tak pěti litrů moči, kterou tam zanechali všichni moji předchozí spolucestující? Chápu, že WC v buse je jen nouzovka, ale když jedete 6h a stavíte jen na zastávkách, kde někdo vystoupí a pak nazdar jedeme rychle dál, tak by se mohlo počítat s tím, že záchod bude funkční. Jo já vím v Peru budu rád, když tam vůbec bude záchod:D

(Ne)jen pro kolegy z automotive

DSC00729Cestou po pobřeží do Immenstaadu jsem šel podél několika fabrik z nichž jedna měla na střeše obrovský logo Mercedesu. Normálně bych mávnul rukou, ale zaujala mě jedna věc a to bylo místo pro odpočinek zaměstnanců. Prostě plácek s dřevenýma stolama a lavičkama s výhledem na jezero. To by samo o sobě bylo super, kdyby se na jezero nekoukalo přes plot s ostnatým drátem a na ten plácek pro zaměstnance se nemuselo přes vrátka který byly na horním rámu taky potažený ostnáčem. Je vidět, že zůstalo leccos z historie týhle oblasti, kdy Friedrishafen a okolí bylo jednou z důležitých industriálních oblastí fašistickýho Německa a pracovali tu stovky lidí z koncetráků Dachau a Mittelbau Dora.

DSC00728

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s